37 osób mających przy sobie narkotyki zatrzymali policjanci podczas zakończonej w piątek ,11 listopada, nad ranem imprezy muzycznej Mayday w Spodku w Katowicach.

W katowickim Spodku odbyła się kolejna edycja organizowanej cyklicznie imprezy muzycznej. Zabawa trwała od  10 listopada wieczora do godzin rannych 11 listopada. Podobnie, jak w poprzednich latach, jej uczestników sprawdzało kilkudziesięciu katowickich policjantów i celników z psami wyspecjalizowanymi w poszukiwaniu narkotyków.

2

Mimo że uczestnicy koncertu wiedzieli o kontrolach, funkcjonariusze zatrzymali 37 osób, które miały przy sobie narkotyki.

Zatrzymane w tym roku osoby miały przy sobie marihuanę, amfetaminę, metaamfetaminę, tabletki extazy. Kontrole były bardzo dokładne. Psy wyczuwały narkotyki nawet u osób, które, co prawda, tego dnia nie miały ich przy sobie, ale kiedyś nosiły je w kieszeniach swoich ubrań. Stróże prawa skontrolowali kilkaset osób.

3

Policjanci z wydziału antynarkotykowego katowickiej komendy miejskiej oraz funkcjonariusze izby celnej zatrzymali 37 osób, które posiadały łącznie blisko 350 działek dilerskich amfetaminy i metaamfetaminy, prawie 40 gramów marihuany oraz 75 tabletek ekstazy. Każdy z zatrzymanych trafił do policyjnego aresztu. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

Jak co roku, bardzo sprawnie przebiegała współpraca policjantów i celników. Takie akcje są już stałym elementem walki z narkobiznesem w stolicy naszego regionu.

KWP w Katowicach / ig

Zobacz również: