Krystianowi W. zostały uzupełnione zarzuty o siedem kolejnych czynów, które dotyczą sześciu nowych osób pokrzywdzonych. Do zdarzeń doszło w latach 2008-2014.

-Zarzuty dotyczą popełnienia przestępstw przeciwko wolności, tj. zmuszanie do określonego zachowania, oraz uporczywe nękanie. Pozostałe zarzuty dotyczą przestępstwa przeciwko wolności seksualnej, tj. doprowadzenia małoletnich do obcowania płciowego, w tym z użyciem przemocy.– powiedziała w rozmowie z nami prok. Tatiana Paszkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Krystian W. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i nie złożył wyjaśnień.

O Krystku zrobiło się głośno po samobójczej śmierci 14-letniej gdańszczanki- Anaid, którą wcześniej prawdopodobnie miał zgwałcić właśnie Krystian W. W sumie „łowca nastolatek” usłyszał już 26 zarzutów. Dotyczą one przestępstw seksualnych, w tym gwałtu na małoletniej poniżej 15. roku życia. Sprawa jest jednak rozwojowa i nadal zgłaszają się nowe ofiary. Oskarżony od kilku miesięcy przebywa w areszcie. Grozi mu 15 lat więzienia.

Marta Bilska