Kamery monitoringu miejskiego w Elblągu zarejestrowały groźną kolizję dwóch samochodów. Kierująca mazdą wjechała na skrzyżowanie przy czerwonym świetle. Jest klasyczny przykład lekceważenia zasad w ruchu drogowym. Film publikujemy ku przestrodze dla innych kierowców.

29 lipca, o godzinie 7.51 na skrzyżowaniu ulic Płk. Dąbka i Teatralnej, doszło do zderzenia dwóch samochodów. 56-letnia kobieta kierująca mazdą wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle. W jej auto uderzył fiat seicento, który prowadziła 26-letnia elblążanka. Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe i policja. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem (500 zł i 6 punktów karnych). Powiedziała policjantom, że spieszyła się na lotnisko w Gdańsku.

W ubiegłym roku policjanci odnotowali 1 750 kolizji. Wiele zdarzeń zostało zarejestrowanych przez kamery monitoringu miejskiego oraz kamery na obiektach handlowych i przemysłowych. W Elblągu działa i rejestruje zdarzenia blisko 300 kamer. Znaczna ich część to sieć monitoringu. Jest nieocenionym narzędziem nie tylko rejestrującym tego typu zdarzenia dla potrzeb dochodzeń ale również działa prewencyjnie.

Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Zobacz również: