Indie: Media donoszą o kolejnych pożarze największej fabryki szczepionek przeciw COVID-19. W kraju panuje ogromne poruszenie, w ogniu zginęło na miejscu 5 osób. 

Fabryka, o której mowa to Serum Institute of India, która znajduje się w największym mieście na zachodzie kraju Pune. Pożar pojawił się w budynku dziś ok. godziny 14.00. Jak wspomnieliśmy była to fabryka, w której produkuje się m.in. szczepionkę przeciw covid-19. Akcja gaśnicza trwała ok. 2-3 godzin.

Kiedy strażacy uporali się z ogniem, po godzinie 19.00 dotarła do służb informacja o kolejnym pożarze. Podczas prac prowadzonych na miejscu po poprzednim wybuchu, na terenie budynku odnaleziono zwęglone ciała, jak się okazało należące do pracowników fabryki. Jak do tej pory nie informacji, aby podczas kolejnego wybuchu pojawiły się ofiary śmiertelne.

Przyczyną wybuchu pożaru były najprawdopodobniej prace spawalnicze prowadzone na terenie budynku. Podczas takich prac wykorzystuje się bardzo łatwopalne materiały. Tak wynika z informacji, które niedawno przekazał minister zdrowia Indii Rajesh Tope.

[irp]

[irp]

Całą relację z Indii przedstawili reporterzy indyjskiej stacji India Today. Nagrania z wydarzenia są co prawda amatorskie, jednak mrożą krew w żyłach.

Indie: modlitwa i rekompensata

Śmierć pracowników budynku ogromne wstrząsnęła Indiami. Premiera kraju Narendra Modi modli się za ofiary pożaru. Co więcej prosi również rodaków o modlitwę. Władze Serum Institute of India oświadczyły, iż rodzinom wszystkich ofiar zostanie wypłacone odszkodowanie.

„Jesteśmy głęboko zasmuceni i składamy kondolencje rodzinom zmarłych. W związku z tym zaoferujemy każdej rodzinie odszkodowanie w wysokości 25 lakhów INR (w przeliczeniu to nieco ponad 5.000 złotych), jako dodatek do kwoty wymaganej zgodnie z normami” – powiedział prezes Serum Institute of India.
[irp]
[irp]

Zobacz również: