Tadeusz Rydzyk
Tadeusz Rydzyk

Tadeusz Rydzyk oraz inne wysoko postawione osoby w fundacji Lux Veritatis staną przed obliczem wymiaru sprawiedliwości. Jak dowiedział się Onet, chodzi o proces karny. Informację potwierdził Sąd Okręgowy w Warszawie. Znamy także szczegóły całej sprawy.

Ojciec Rydzyk stanie przed sądem wraz ze swoimi współpracownikami

Ta sprawa na pewno będzie budzić sporo emocji, jak i potęgować gigantyczne zainteresowanie mediów. Co tu dużo ukrywać, Ojciec Rydzyk przed obliczem wymiaru sprawiedliwości to rzadkość.

„Postępowanie zostało zarejestrowane pod sygn. akt III K 555/20. Sprawa oczekuje na wyznaczenie terminu.” – przekazał Onetowi Sąd Okręgowy w Warszawie. Wszyscy zastanawiają się, o co chodzi. Zobacz poniżej.

Chodzi o proces karny, który fundacji Lux Veritatis wytoczyła organizacja Watchdog. Zdaniem stowarzyszenia fundacja naruszyła artykuł 23, mówiący jasno o dostępie do informacji publicznej. „Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”. – czytamy w Onecie.

Jak informuje Onet, taki czyn może być zagrożony nawet karą pozbawienia wolności do lat 10. „§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.” – czytamy.

Co ciekawe, prokuratura nie chciała wszcząć postępowania w tej sprawie, dlatego też pojawił się akt oskarżenia o charakterze subsydiarnym ze strony Watchdog. Jako sprawców przestępstwa wskazano Ojca Rydzyka, jako prezesa zarządu fundacji Lux Veritatis oraz dwóch członków zarządu.

„Akt oskarżenia trafił do sądu w czerwcu ubiegłego roku, ale żadna rozprawa jeszcze się nie odbyła. Według informacji uzyskanych przez Onet nie ma jednak mowy o umorzeniu. Do procesu dojdzie wkrótce.” – podkreśla przytaczane przez nas źródło.

źródło: Onet

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Magda Ogórek wyśmiała Olejnik. Wtórował jej Jakimowicz. Nie uwierzysz, co powiedziała
  2. Rząd wróci do wszystkich obostrzeń? Nie ma już wątpliwości: „Mamy się zderzyć z kolejnym wzrostem zachorowań”
  3. Internauci zaszokowani wysokością emerytury Alicji Majewskiej. Padła kwota

Zobacz również: