Alicja Majewska
screenshot TVP

Legendarna piosenkarka a także jurorka programu „The Voice Senior” przyznała publicznie, na jakie świadczenie emerytalne może liczyć. Kwota jej emerytury, delikatnie rzecz ujmując, nie zachwyca.

Ile emerytury dostaje Alicja Majewska?

Legenda polskiej piosenki przyznała to publicznie. Co ciekawe, mimo 73 lat, które w tym roku skończy Alicja Majewska, piosenkarka wciąż pozostawała aktywna na scenie. Jej plany zawodowe pokrzyżowała jednak pandemia i w tej chwili oprócz środków z „The Voice Senior”, jak donosi portal Pikio, gwiazda może liczyć tylko na comiesięczne świadczenie ZUS. Kwota jednak nie zachwyca.

Temat emerytur gwiazd stał się jednym z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy. Zwłaszcza w trakcie pandemii koronawirusa, kiedy to wielu piosenkarzy czy aktorów zostało pozbawionych swoich podstawowych środków do życia. Uniosły się wtedy głosy o zbyt niskich świadczeniach emerytalnych. Teraz okazało się, ile co miesiąc pobiera Alicja Majewska.

„Piosenkarka (Alicja Majewska – dod. red.) publicznie przyznała, że co miesiąc otrzymuje z ZUS niewiele ponad tysiąc złotych. Tego wysokości świadczenia nie wystarczają na życie na godnym poziomie, o czym niestety przekonuje się na własnej skórze wielu Polaków.” – czytamy w publikacji wskazanego przez nas portalu.

Ratunkiem dla Alicji Majewskiej może być wyczekiwana rewaloryzacja. Niestety, ale zbyt dużej podwyżki nie otrzyma. „Tak jak inni emeryci, Alicja Majewska skorzysta na waloryzacji, która ma wynieść 4,21 procent. To oznacza, że piosenkarka będzie otrzymywała świadczenia wyższe o jakieś 50 złotych. W skali rocznej daje to pulę 600 złotych.” – donosi Pikio.

źródło: Pikio

ZOBACZ TAKŻE:

  1. „O mnie się nie martw” TVP schodzi z anteny. Nagła decyzja zszokowała fanów
  2. Próba porwania dziecka w polskim mieście. Policja poszukuje świadków
  3. Wizyta u lekarza na nowych zasadach? Wypłynął projekt. Lekarze są przeciwni, uważają, że to absurd

Zobacz również: