Jak powstają perfumy?

Wybierając ulubione zapachy perfum rzadko zastanawiamy się, jaka była historia ich powstania, kto zbierał kwiaty, jak długo trwał proces pozyskania danego aromatu. Powstawanie perfum to niezwykła przygoda, która później przekłada się na wyjątkowy zapach, który każdego dnia co rano zakładamy na siebie niczym najpiękniejszą sukienkę. Razem z marką Magnificora opowiadamy, jak powstają perfumy.

Flakon pełen tajemnic

Szklany, bardzo często efektowny, flakonik z perfumami to ostatnia postać, w jakiej prezentuje nam się gotowy produkt. Jednak zanim to się stanie przechodzi on długą drogę. Wszystko zaczyna się od zebrania kwiatów – tylko z nich powstają najpiękniejsze oraz najtrwalsze zapachy. Z płatków uzyskuje się olejki eteryczne, które stanowią bazę wszystkich perfum. Rozkłada się je w specjalnych pojemnikach, zalewa cieczą o właściwościach ekstrahujących i zamyka na 5 dni.  Następnie przesącza się ekstrakt oraz poddaje się go destylacji. Proces ten jest czasochłonny i bardzo skrupulatny. Przeprowadza się go w odpowiednio wyższej temperaturze, która pozwala na dokładne oczyszczenie płynu. Pozyskany ekstrakt na koniec komponuje się z innymi zapachami. Jest to najtrudniejszy etap produkcji perfum, którym zajmują się wyspecjalizowaniu eksperci. Mieszają oni poszczególne nuty zapachowe, w danych ilościach, aby uzyskać pożądany efekt końcowy. Warto tutaj wspomnieć o tym, że w jednym flakonie może znaleźć się nawet 200 różnych zapachów pozyskanych z kwiatów. Dlatego osoba zajmują się ich łączeniem musi mieć niezwykle czujny zmysł węchu.

Marka Magnificora mając na uwadze potrzeby swoich klientów dba nie tylko o wysoki poziom produkcji swoich perfum, ale także o ich unikalne zapachy, wśród których zarówno panie jak i panowie z pewnością znajdą woń idealną dla siebie.