Andrzej Duda podpisał nową ustawę dotyczącą bonu turystycznego. Nowa poprawka ma pozwalać na wykorzystanie bonu bez noclegu. Warunkiem jest jednak, aby bon turystyczny wykorzystano co najmniej dwie usługi.

Dziś Kancelaria Prezydencka poinformowała, że prezydent Andrzej Duda podpisał nową ustawę dot. bonu turystycznego. Bierze ona poprawkę na sytuację związaną z pandemią covid-19. Ma to na celu przede wszystkim zwiększyć skuteczność programu.

Także ma wpłynąć na wsparcie większej ilości przedsiębiorców. Przypomnijmy, że ci przedsiębiorcy, którzy będą umożliwiali korzystanie z bonów muszą być zarejestrowani w tzw. bazie podmiotów przyjmujących płatności bonami.

„W ten sposób bon może pomóc nie tylko właścicielom obiektów i osobom bezpośrednio w nich zatrudnionym, ale także pracownikom szerzej rozumianej branży turystycznej: pilotom wycieczek, przewodnikom, instruktorom i animatorom czasu wolnego czy osobom odpowiadającym za transport i wyżywienie” – podała Polskiej Organizacji Turystycznej.

[irp]

Bon turystyczny – co się zmieni?

Jak ustalili dziennikarze RMF „według POT, po nowelizacji program uwzględnia specyfikę zorganizowanego wypoczynku”. Także „w formie wycieczek szkolnych, obozów sportowych, zielonych szkół i półkolonii”.

Co więcej „organizacje pożytku publicznego mogą dowolnie kompletować pakiety usług. Włączając w to m.in.: usługi przewodnickie (zarówno w miastach, jak i na górskich szlakach), przejazdy autokarem, zwiedzanie muzeów, galerii i skansenów, rejsy statkiem, zajęcia rekreacyjne oraz wiele innych aktywności turystycznych i sportowych„.

[irp]

źródło: rmf.fm

Zobacz również: