Jak wszystkim wiadomo, niewielki Wąchock słynie z wielu nietypowych inwestycji. Choćby z faktu, że ponoć na noc zwijają tam asfalt, a most wybudowano wzdłuż rzeki.
Sochaczew nie miał jak dotąd podobnie ekscentrycznych przedsięwzięć. I może dlatego nikt o naszym mieście kawałów nie opowiada. Bo z czego tu się śmiać? Asfaltu nikt nie zwija na noc a wprost przeciwnie, pojawia się na coraz to nowych ulicach. Mosty też mamy zbudowane konwencjonalnie, a nie wzdłuż rzek. Wesoło robi się tylko wówczas, gdy dochodzi do remontu któregoś z nich. Wówczas pojawiają się pomysły, aby na czas modernizacji zbudować dodatkową przeprawę. To tak, jakby na czas remontu mieszkania, kupować sobie drugie. Robi tak ktoś z Państwa? Że niby Was nie stać na drugie mieszkanie, a miasto stać na dodatkowy most?
Jak nic przypomina to logikę myślenia sołtysa z Wąchocka, który otworzył sobie nowe konto w banku, gdy zauważył, że stare jest puste. Też tak próbowałem, ale bez specjalnych sukcesów finansowych.
Ale żeby nie było, że Sochaczew nie ma nic z Wąchocka, to z mostu przeniosę się na pobliską przystań. To jedyne chyba takie miejsce w Polsce, które służy motocyklistom. Kajakarze, co logiczne, korzystają z terenów motocrossu. Ale to nie jest jedyny ewenement na skalę kraju. Obok przystani wybudowano plażę, jednak nie będzie tam kąpieliska. Co więcej, jest zakaz kąpieli w Bzurze, gdyż czystość jej wód jest mocno wątpliwa i nie pozwala na pluskanie się w jej nurcie.
Plaża bez kąpieliska, to jak lotnisko w Radomiu – bez pasażerów.
Oczywiście jestem pewien, że plażowiczów u nas nie zabraknie, a i wielu odważnych wejdzie do wody, mimo zakazów. I ogólnie nie ma co narzekać. Cieszmy się, że plażę zbudowano nad rzeką a nie na Placu Kościuszki. Tak, jak choćby w Warszawie obok Pałacu Kultury i Nauki. Plaża nad brzegiem PKiN, to jest coś. Warszawa ma już jedyny na świecie tunel równoległy do rzeki, to i sucha plaża się przyda. Tylko pozazdrościć plażowiczom ,,świeżego” powietrza.
W sumie mogli ten piasek wysypać pod jakimś mostem. Mieliby wówczas pierwszą na świecie krytą plażę!

Cyprian Gniazdo

 

 

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ