Chorwacka Wspólnota Turystyczna ogłasza nową kampanię promocyjną, a wraz z nią konkurs na najbardziej kreatywny autoresponder.

Warszawa, 16 maja 2016 – Chorwacka Wspólnota Turystyczna chce namówić turystów z ponad 20 krajów do wzięcia udziału w zabawie, która ma nie tylko promować Chorwację jako idealne miejsce na upragniony wypoczynek, ale też zainspirować ich do kreatywnego podejścia do wakacji. W mediach społecznościowych ruszyła kampania „Out of Office” oraz konkurs dla fanów beztroskich wakacji.

Nagrodą w konkursie będzie rejs po Adriatyku dla 4 osób wraz kapitanem i kucharzem do dyspozycji pasażerów. Głównym zadaniem, jakie będzie stało przed uczestnikami jest stworzenie kreatywnej automatycznej odpowiedzi zwrotnej, czyli tak zwanego autorespondera. Zwycięzca zostanie wybrany z pośród przedstawicieli ponad 20 krajów biorących udział w zabawie. Konkurs potrwa do 31 maja.

Za mistrza tworzenia autorespondera uważany jest Dan Kois, dziennikarz magazynu Slate, który dzięki poetyckim opisom swoich wyjazdów, zyskał sobie sporą rzeszę fanów. Jego twórczość została opisana w artykule New York Times i stała się internetową sensacją. Kolejnym specjalistą jest Michael Hann z the Guardian, którego wiadomości zwrotne znane były z uszczypliwych uwag skierowanych w stronę pracowników firm PR oraz agencji artystycznych. Organizując konkurs „Out of Office” Chorwacka Wspólnota Turystyczna chce nawiązać do tego motywu, zachowując przy tym pozytywny przekaz.

Ku inspiracji, na stronie konkursu zostały umieszczone przykłady wiadomości zwrotnych, opisujące przede wszystkim wakacje w Chorwacji – pływanie po spokojnych wodach Adriatyku, czy relaksujący wypoczynek w sielskiej wiosce w głębi kraju. Uczestnicy konkursu mają zupełną dowolność w tworzeniu swojego zgłoszenia – a ich jednym zadaniem jest wywołanie uśmiechu na twarzy odbiorcy.

Kampania „Out of Office” skierowana jest do odbiorców z 20 krajów i opiera się na wykorzystaniu działań digital i social media. Równocześnie na 12 rynkach będą prowadzone działania public relations. W Polsce do współpracy zaproszono Agnieszkę i Wojciecha Tyluś, autorów bloga Crolove.pl i tegorocznych laureatów międzynarodowego konkursu Zlatna Penkala (Golden Pen – Top Journalist Award) w kategorii najlepszy blog.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronach Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej oraz na stronie konkursu „Out of Office”.

O konkursie „Out of Office”

Konkurs organizowany w ramach kampanii „Out of Office” jest skierowany do wszystkich osób, które nie tylko nie mogą doczekać się upragnionego urlopu, ale też mają pozytywne nastawienie do życia, lekkie pióro i poczucie humoru. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy stworzyć kreatywną, zabawną lub zaskakującą automatyczną odpowiedź zwrotną, czyli tak zwany autoresponder. Na stronie konkursu znajdują się dokładne instrukcje oraz regulamin zabawy. Uczestnicy będą także zachęcani do dzielenia się zgłoszeniami na swoich profilach w mediach społecznościowych, dodając hashtag #OutOfOffice.

Każde zgłoszenie będzie poddane ocenie zgodności z regulaminem, a następnie opublikowane na stronie konkursu. Każdy uczestnik zostanie poinformowany o publikacji zgłoszenia. Zwycięzca konkursu zostanie wybrany z ponad 20 krajów biorących udział w kampanii.

W celu uzyskania szczegółowych informacji, zachęcamy do odwiedzenia strony Chorwackiej Wspólnoty Turystycznejprofilu „Croatia Full of life” na portalu Facebook lub strony konkursu „Out of Office”.

Źródło informacji: Chorwacka Wspólnota Turystyczna

Zobacz również: