Podczas letniej trasy koncertowej Młodej Polskiej Filharmonii ponad 7-tysięczna publiczność nagrodziła występy młodych muzyków owacjami na stojąco. Słuchaczy w Warszawie, Kazimierzu Dolnym oraz Poznaniu porywały nowe aranżacje autorskich kompozycji kwintetu VOŁOSI – gościa specjalnego trasy.

Letnią trasę koncertową Młodej Polskiej Filharmonii, która odbyła się w dniach 4-6 sierpnia br., zainaugurował koncert w  Amfiteatrze Łazienek Królewskich w Warszawie. Młodzi muzycy zagrali pod batutą Adama Klocka, dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Kaliskiej. Orkiestra składająca się z 43 najzdolniejszych uczniów i studentów szkół muzycznych w Polsce działa pod opieką Fundacji Zwierciadło.

3

Podczas koncertu  młodzi muzycy zachwycili publiczność specjalnie zaaranżowanymi kompozycjami energetycznego kwintetu VOŁOSI, który gościnnie zagrał z orkiestrą. W repertuarze znalazły się m.in. utwory: Zmierzch, Ruben, Walc „Stanisławów”, Smutna Dolina,  Tsavkisi, Galop, Transylwania , Sigut Techno i wiele innych. Młoda Polska Filharmonia podbiła serca widzów również  podczas uroczystego otwarcia Festiwalu Filmu i Sztuki  „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym oraz na koncercie w Parku Starego Browaru w Poznaniu, który przyciągnął tłumy wiernej już publiczności.

2

„Jesteśmy szczęśliwi, że letnia trasa koncertowa spotkała się z dużym entuzjazmem publiczności. Coraz liczniejsze grono słuchaczy pokazuje, że Młoda Polska Filharmonia kojarzy się z wysokiej klasy profesjonalizmem i ogromną pasją, która emanuje od młodych muzyków. Tym razem, z naszym gościem specjalnym – kwintetem Vołosi, zaprezentowaliśmy autorskie kompozycje kwintetu zaaranżowane specjalne na orkiestrę. Karpackie brzmienia w klasycznym wykonaniu porwały kilka pokoleń naszych słuchaczy. Cieszy nas, że zarażamy miłością do pięknego klasycznego brzmienia coraz szersze grono Polaków.W trakcie kilku ostatnich tras koncertowych wysłuchało nas bowiem prawie 50 tyś. osób!   – powiedziała Tamara Surman, prezes Fundacji Zwierciadło

Tegoroczna letnia trasa koncertowa Młodej Polskiej Filharmonii odbyła się przy współpracy ze Starym Browarem w Poznaniu, Festiwalem Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” oraz Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.