Lustrzany blask, perfekcja, kunszt, niepowtarzalność i luksus to atrybuty, które przypisuje się włoskiej marce Arte Veneziana, od niedawna dostępnej również w ofercie  Galerii Ekskluzywnych Mebli HEBAN w Warszawie.

Ręcznie grawerowane, zdobione szkłem weneckim lustra to znak rozpoznawczy firmy Arte Veneziana. Nic dziwnego, bo wiele lat specjalizowała się ona w reprodukcji weneckiej – neobarokowym i w  klasycystycznym wydaniu luster z XVII i XVIII wieku. W miarę rozwoju marka powiększyła swoją kolekcję o weneckie mebArte Veneziana 6le oraz meble w stylu art deco w całości lub wybranych elementach pokrytych ornamentami z kryształowych luster. W ofercie znajdziemy także wyjątkowe lampy i żyrandole ze szkła weneckiego, będące reprodukcjami oświetlenia z XVII w. oraz epoki art deco, a także niepowtarzalną glazurę, wykonaną z grawerowanych luster. Każdy element jest zaprojektowany przez najlepszych designerów i wykonany ręcznie z ogromnym pietyzmem i zaangażowaniem wyspecjalizowanej kadry.

Produktom tej włoskiej manufaktury nie można odmówić dyskretnej i wyrafinowanej elegancji, wynikającej z refleksów świetlnych, wydobywających się z grawerowanych elementów lustrzanych. W celu uzyskania jedwabnego, oszronionego efektu szlifów w stylu retro stosuje się tu sprawdzoną siedemnastowieczną technologię opartą na wykorzystaniu  miedzianych kół w połączeniu z pastą ścierną. Końcowy produkt Arte VeneArte Veneziana 5ziana w postaci misternie zdobionych luster urzeka znawców tematu – architektów, projektantów wnętrz, ale także historyków sztuki i znawców designu.

Galeria Ekskluzywnych Mebli HEBAN powiększyła swoją kolekcję między innymi o takie produkty Arte Veneziana, jak czterodrzwiowy kredens pokryty antycznymi, ręcznie grawerowanymi i złoconymi lustrami z delikatnym motywem roślinnym, zaprojektowany przez Leo de Carlo. Innym wyjątkowym meblem jest zaprojektowana przez Giovanniego Luca Ferreri konsola z czarnego, lakierowanego drewna, zdobionego elementami lustrzanymi, grawerowanymi w geometryczne wzory, na podstawie z marmuru oraz chromowanej stali nierdzewnej. Miłośników modernizmu zachwyci lustrzana szafka nocna z drzwiczkami pokrytymi giętymi lustrami, łączonymi detalami z czarnego, matowego drewna. A jeśli ktoś marzy o niebanalnej lustrzanej ścianie, warto zwrócić uwagę na dekoracyjnie wycięte, lustrzane, pokryte patyną płytki połączone drobnymi, złotymi elementami, które dają niezwykły efekt glamour. Wszystkie te projekty marki Arte Veneziana dostępne są w ofercie Galerii Ekskluzywnych Mebli HEBAN, mieszczącej się przy ul. Trakt Brzeski 73 w Warszawie (Wesoła). O firmie można również przeczytać na stronie internetowej www.galeria.heban.plkomoda

Zobacz również: