businessman in suit on gray background

1. Marynarka

W dobrze dopasowanej marynarce, miejsce wszycia rękawów powinno zbiegać się z linią ramion. Ważne jest, aby na plecach nie tworzyły się fałdy – ani pionowe, ani poziome. Marynarka powinna delikatnie przylegać do pleców, a jej kołnierz do kołnierzyka koszuli – w żadnym razie nie powinien tworzyć się między nimi odstęp. Szlice, czyli rozcięcia z tyłu, nie mogą się rozchodzić. Jeżeli tak jest, to znaczy, że marynarka jest źle dobrana.

2. Rękawy

Zbyt długie rękawy to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez Panów przy doborze garnituru. Pamiętajmy, że mankiety koszuli powinny nieznacznie wystawać spod rękawów marynarki – od 1 do 2 centymetrów. Mankiety koszuli powinny natomiast sięgać nasady kciuka.

3. Spodnie

Spodnie do garnituru zawsze należy przymierzać będąc w butach – tylko w taki sposób można dobrać ich optymalną długość. Z przodu nogawka powinna delikatnie opierać się na bucie, tworząc najwyżej jedno załamanie – jeżeli będzie ich więcej, to znaczy, że spodnie są zbyt długie. Z tyłu nogawka powinna pozostać prosta.

4. Krawat i mucha

Czubek krawata powinien znajdować się na wysokości klamry od paska i delikatnie ją przykrywać. Pamiętajmy także o odpowiednim dopasowaniu szerokości krawata – powinna ona odpowiadać szerokości klap marynarki. Wąski krawat z szerokimi klapami (i odwrotnie) będzie wyglądać karykaturalnie. Podobna zasada tyczy się much – tu dodatkowo rogi kołnierzyka powinny tworzyć dla muchy ramę i delikatnie spod niej wystawać. Im większy kołnierz, tym mucha powinna być większa (i odwrotnie).

5. Poszetka

Chcesz zaimponować swojemu mężczyźnie znajomością tajników męskiego stylu? Jako dopełnienie całego zestawu wybierz dla niego wzorzystą poszetkę, która będzie wyraźnie odcinać się od marynarki i spodni. Ten modny dodatek w wielu wariantach kolorystycznych znajdziesz na przykład w salonach marki Lavard.

Męski garnitur jest – wbrew pozorom – bardzo pojemnym, pełnym niuansów tematem. Powyższe informacje w zupełności wystarczą jednak Paniom, które chciałyby pomóc mężom, ojcom czy braciom w typowo męskich zakupach. Panowie z pewnością taką pomoc docenią!

garnitur

Zobacz również: