Do listy artystów, którzy pojawią się na Top Łódź Festiwal dołączyły m.in. Edyta Górniak, Kasia Kowalska i  Urszula. To one zagrają na jednej scenie z zapowiadanymi już wcześniej: T. Love, De Mono, Wilkami, Formacją Nieżywych Schabuff, Natalią Kukulską i Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Na Festiwal, który odbędzie się w sobotę, 20 sierpnia 2016r. na Stadionie Miejskim, zapraszają organizatorzy: agencja eventowa Stars of Poland oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń. Impreza będzie transmitowana przez Telewizję Polsat.

To już kolejna porcja muzycznych emocji, jakie zapowiadają się na łódzkim Stadionie Miejskim w ramach Top Łódź Festiwal. W zeszłym roku na imprezie zagrały legendy polskiego rocka. Przy największych hitach takich zespołów jak Oddział Zamknięty, Kobranocka, Róże Europy, IRA i innych bawiło się 12 tysięcy gości. W tym roku organizatorzy planują występ ok. 15 – 16 artystów. W tym roku wystąpią: Edyta Górniak, Kasia Kowalska, Urszula, T. Love, De Mono, Wilki, Formacja Nieżywych Schabuff, Natalia Kukulska, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Łzy, Elektryczne Gitary, Magma, Gabriel Fleszar, Golden Life, Renata Dąbkowska. Dla jednych ich występy będą podróżą w przeszłość do pierwszych fascynacji muzycznych, dla innych – być może – emocjonujących osobistych przeżyć, którym towarzyszyły konkretne utwory. Na pewno nie zabraknie aranżacji wielu superhitów, które śpiewała cała Polska, takich jak: „To nie ja byłam Ewą”, „Coś optymistycznego”, „Rysa na szkle”,  „Na sen”, „Kochać inaczej”, „Statki na niebie”, „Orła cień”, „Zanim zrozumiesz”, „Lato”, „Son of the Blue Sky”, „Chłopaki nie płaczą”, „King” i wielu innych. Koncert poprowadzą Agnieszka Hyży i Darek Maciborek.

„Na gości Top Łódź Festiwal czekają artyści, których utwory niepodzielnie dominowały na listach przebojów i szalonych domówkach, oryginalne aranżacje, niezwykła oprawa, a przede wszystkim to, co bezcenne – emocje i niesamowity klimat. Zapraszam, musicie go z nami poczuć” – tak do zabawy na tegorocznej edycji Festiwalu zachęca Piotr Klatt, jego dyrektor artystyczny i jednocześnie lider zespołu Róże Europy.

Muzyka i znacznie więcej

Top Łódź Festiwal jest pomyślany jako festiwal miejski – impreza łącząca pokolenia i znacznie wychodząca poza ofertę muzyczną. Osią atrakcji i największym wydarzeniem dla fanów dobrej polskiej muzyki będą na pewno same koncerty, ale ważne, by pamiętać, że na imprezie nie zabraknie także innych interesujących całe rodziny elementów programu. W specjalnych strefach będzie można cos przekąsić, ugasić pragnienie, spotkać się ze znajomymi, czy skompletować pamiątkowe gadżety, które przez lata będą przywoływać wspomnienia niezwykłej atmosfery łódzkiego Festiwalu .

Łódź muzyką płynie

Top Łódź Festiwal kontynuuje muzyczną tradycję wielu łódzkich wyjątkowych wydarzeń kulturalnych, jednocześnie uzupełniając  ich ofertę i wyznaczając wysoki standard organizacyjny, scenograficzny oraz artystyczny. 20 sierpnia miasto popłynie na muzycznych falach polskiego energetycznego popu lat 90.

Top Łódź Festiwal na stałe ma się wpisać w kalendarz najważniejszych imprez rozrywkowych miasta. Organizatorzy już dziś zapowiadają kolejną, trzecią edycję. O nowych szczegółach programu Top Łódź Festiwal 2016 i dodatkowych atrakcjach będziemy informować wkrótce.

Transmisja Top Łódź Festiwal na antenie Telewizji Polsat w sobotę, 20 sierpnia 2016, od godz. 20.00

Bilety na imprezę w przedsprzedaży do nabycia na ebilet.pl oraz w Centrum Biletów Atlas Areny

Płyta główna – 39 pln

Golden Circle – 49 pln

Trybuna – 49 pln

VIP miejsca siedzące – 299 PLN.

VIP miejsca stojące – 249 PLN.

Patronami Top Łódź Festiwal są: Prezydent Miasta Łodzi, Telewizja Polsat, RMF FM.