Godzina dla Ziemi 2016 w Warszawie. W sobotę, 19 marca, odbędzie się tegoroczna edycja akcji „Godzina dla Ziemi”. W tym roku ma być to godzina wilka. Tak zadecydowała organizacja WWF, która jest autorem przedsięwzięcia.

 Godzina dla Ziemi 2016 w Warszawie – Wilk motywem przewodnim
„Godzina Dla Ziemi” to ogólnoświatowa akcja, która zachęca do wyłączenia świateł oraz urządzeń elektrycznych na godzinę. Z roku na rok, do przedsięwzięcia dołącza coraz więcej stołecznych instytucji. Akcja organizowana jest już po raz dziewiąty, chociaż w Polsce obchodzi się ją po raz ósmy.

19 marca o godz. 20.30 w Warszawie podczas Godziny dla Ziemi WWF zgaśnie iluminacja świetlna m.in.: Pałacu Kultury i Nauki, Stadionu Narodowego, Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Zdrowia, Arkadii, Euro Centrum, Galerii Wileńska, Galerii Mokotów, hotelu Hilton, hotelu Marriot, hotelu Novotel, Teatru Wielkiego, Zamku Królewskiego, Złotych Tarasów, Capital Park Wilanów, budynku Banku Millenium na Żarynach.

Godzina dla Ziemi – rok temu pomagano morświnowi
Ubiegłoroczna Godzina dla Ziemi WWF była poświęcona morświnowi. Dzięki zebraniu 100 tysięcy podpisów, udało się doprowadzić do przyjęcia programu ochrony dla tego jedynego gatunku walenia występującego w Bałtyku, krytycznie zagrożonego wyginięciem w naszym morzu.

W tym roku mieszkańcy Warszawy zawyją dla wilka. Wydarzenie odbędzie się o godz. 12.00 na skwerze Hoovera. Razem z warszawiakami zawyje Robert Gawliński z zespołu Wilki. Spotkanie skierowane jest do wszystkich, którym los wilka nie jest obojętny. WWF zaprasza do udziału także właścicieli szczekających pupili, aby przyszli na skwer Hoovera i włączyli się w akcję.

WWF na całym świecie, poza ogólną edukacją środowiskową, w ramach kampanii angażuje ludzi w rozwiązywanie konkretnych, pilnie wymagających naszego wsparcia, problemów środowiskowych. W Polsce celem tegorocznej kampanii jest wzrost społecznej akceptacji i świadomości na temat konieczności ochrony wilka, stąd pomysł, aby cała akcja odbyła się pod hasłem „Godzina dla wilka”.

Zobacz również: