Magdalena Środa o Dudzie

Magdalena Środa to znana i (nie)lubiana feministka. Już nieraz dała pokaz niezbyt wyważonych komentarzy, kiedy w ostrych słowach odnosiła się do różnych sytuacji w Polsce. Tym razem z ust, a właściwie klawiatury Magdaleny Środy oberwała Kinga Duda i jej rodzina, łącznie z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzejem Dudą. Co tu dużo mówić, te słowa zapamiętamy na długo. Podzieliły one Internet mniej więcej na dwie strony. Jedni biją brawo Środzie za odwagę, a inni w cenzuralnych, bądź równie niecenzuralnych słowach, co Środa krytykują ją za to co napisała. Tą sprawą żyje teraz Polska.

Nie uwierzysz, jak Magdalena Środa nazwała Kingę Dudę

W ostatnich dniach Internet obiegła zaskakująca rewelacja, że Kinga Duda będzie doradzać swojemu ojcu, Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzejowi Dudzie. Rewelacje te potwierdziło bliskie środowisko Prezydenta RP. Okazuje się jednak, że Kinga Duda swoją funkcję będzie pełnić społecznie.

Mimo tego, to wszystko nie spodziewało się wspomnianej przez nas Środzie. Magdalena Środa w mocnych słowach odniosła się do tego na swoim Facebooku. Nie tylko uderzyła w Kingę Dudę, ale także bezpośrednio zaatakowała całą jej rodzinę – łącznie z Pierwszą Damą, Agatą Dudą i Prezydentem RP, Andrzejem Dudą. Internauci są podzieleni, jak nigdy. Jedni stają w obronie rodziny Prezydenta, twierdząc, że żaden człowiek nie zasługuje na takie słowa. Inni stoją murem za Środą, w niezbyt cenzuralnych komentarzach jeszcze dokładając do pieca.

Co takiego napisała Magdalena Środa? „Kinga Duda odziedziczyła po mamie gen pasywizmu, po tatusiu gen hucpy. To niepojęte, żeby młoda osoba uwikłana w rodzinny kontekst a zarazem absolwentka rozmaitych studiów, gdzie zapewne uczyli ją o różnicy między tym co prywatne i publiczne, dała się wciągnąć w polityczną grę tatusia wyreżyserowaną przez Prezesa, by pokazać narodowi, że nepotyzm jest naszym narodowym dobrem” – bulwersuje znana feministka.

To jeszcze jednak nie koniec jej wpisu. Im głębiej, tym o ostrzejsze słowa pokusiła się Magdalena Środa. „Mamy trójcę: serwilistyczny prezydent, milcząca żona i posłuszne, mało rozgarnięte, ale urocze dziecko. Szykuje się na jakaś dynastia?” – szokuje Środa.

Czy uważacie, że takie wypowiedzi są na miejscu? Można nie zgadzać się z obecnie urzędującym Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzejem Dudą. Można go krytykować, ale wydaje się, że Magdalena Środa poszła o kilka kroków za daleko. Personalne ataki na całą rodzinę wskazują, że Środa raczej nie posiadła dobrych manier.

„Dzieje się” teraz w Polsce:

Zobacz również: