fot. Facebook

Sąd Najwyższy podejmie we wtorek decyzję ws. Arkadiusza Kraski. Na ten dzień wyznaczono posiedzenie dotyczące rozpoznania wniosku o wznowienie postępowania – informuje portal wp.pl.

Arkadiusz Kraska nie będzie obecny w sądzie, a orzeczenie zostanie przekazane opinii publicznej – poinformowały organy prasowe sądu.

W sprawie Arkadiusza Kraski sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Najpierw prokuratura złożyła wnioski o uniewinnienie i o wznowienia postępowania. Następnie śledczy wycofali wszystkie wnioski. Mimo tego sąd i tak musi rozpoznać wniosek prokuratury.

Arkadiusz Kraska 7 marca 2001 r. został skazany przez Sąd Okręgowy w Szczecinie na dożywocie za podwójne zabójstwo, które miał popełnić we wrześniu 1999 r. Apelacja nie została uwzględniona.

Jak pisały media, zabójstwa były elementem porachunków między grupami przestępczymi. Od ran postrzałowych w pobliżu jednej ze szczecińskich stacji benzynowych zginęli Marek C. i Robert S.

W sprawie pojawiły się nowe dowody, w tym nagranie z monitoringu. We wniosku o wznowienie postępowania wskazywano, że podczas śledztwa mogło dojść do popełnienia przestępstwa m.in. preparowania dowodów i mataczenia – co wpłynęło na orzeczenie sądu.

W maju tego roku Sąd Najwyższy postanowił wstrzymać wykonanie wyroku. Termin kolejnego posiedzenia, na którym miał być rozpoznany właściwy wniosek o uniewinnienie Kraski. Wtedy jednak prokuratura wycofała ten, a później również drugi wniosek – o wznowienie postępowania.

źródło:wp.pl

Zobacz również: