Skazana w 2009 roku Vanessa George, okrzyknięta na Wyspach „najgorszą pedofilką” w historii, może wkrótce opuścić więzienie. Komisja do spraw zwolnień warunkowych stwierdziła, że nie ma przeciwwskazań, by kobieta mogła opuścić areszt – podaje The Sun.
Vanessa George należała do siatki pedofilów. Przez lata pracowała w żłobku Little Teds. W trakcie śledztwa przyznała się do wykorzystywania seksualnego siedmiorga dzieci. Miała to robić wraz ze swoim partnerem Colinem Blanchardem.
Według śledczych, ofiar George, okrzykniętej „najgorszą pedofilką w historii”, mogło być jednak znacznie więcej. Podczas procesu nazwano ją osobą „z nienasyconym apetytem seksualnym”. Skazano ją w 2009 roku. Sędzia stwierdził wówczas, że będzie ona mogła starać się o wcześniejsze zwolnienie, ale dopiero po upływie siedmiu lat. Według komisji do spraw zwolnień warunkowych, nie ma obecnie przeciwwskazań, by 49-latka mogła opuścić areszt.
Zaniepokojenie tą sprawą wyraził Harry Fletcher z Victims’ Rights Campaign. – George stanowiła zagrożenie dla małych dzieci. Mam nadzieję, że komisja ds. zwolnień warunkowych jest w pełni przekonana, że kobieta w przyszłości nie będzie stanowić zagrożenia dla żadnego dziecka – podkreślił Fletcher.

źródło:RadioZET

Zobacz również: