Żona Ryszarda Kalisza usłyszała zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. W drugiej połowie lutego Dominikę K. zatrzymano na ul. Conrada w Warszawie, gdy prowadziła auto pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu miała prawie 2,5 promila. W pojeździe znajdował się synek małżeństwa.

O sprawie jako pierwszy poinformował Onet. Policjanci postanowili skontrolować Dominikę K. po otrzymaniu zawiadomienia, że prowadząca samochód kobieta, może być pod wpływem alkoholu.

– Dominice K. przedstawiono zarzut z art. 178 a, par. 1, kodeksu karnego. Chodzi o kierowanie przez nią pojazdem mechanicznym marki Land Rover w stanie nietrzeźwości – prawie 2,5 promila w wydychanym powietrzu – poinformował prokurator Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Interwencja miała miejsce na ul. Conrada w Warszawie. Dominika K. jechała samochodem z 3,5-letni synkiem. Żonie Ryszarda Kalisza grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne w kwocie od co najmniej 5 tys. zł, a maksymalnie do 60 tys. zł. Dominika K. jest adwokatem, podobnie jak jej mąż.

źródło.fakt.pl

Zobacz również: