Wicepremier Włoch pochwalił słowa polskiej aktorki

0

Szef MSW Włoch, wicepremier Matteo Salvini pochwalił słowa aktorki Kasi Smutniak, mieszkającej od lat w tym kraju. W wywiadzie dla jednego z pism powiedziała ona, że kiedy jeszcze Polska nie należała do UE, została przyjęta we Włoszech „z otwartymi ramionami”.

Salvini napisał w czwartek na Twitterze: „Miło widzieć, że także w świecie filmu jest ktoś, kto używa zdrowego rozsądku„.

Tak skomentował zacytowane przez siebie na portalu społecznościowym słowa polskiej aktorki z wywiadu dla włoskiego tygodnika „Grazia”: „tu żyję dalej jako cudzoziemka, ale kiedy odwiedzam moich rodziców, czuję się pod każdym względem Włoszką”.

„Mieszkałam w wielu krajach, uważam się trochę za Cygankę, ale jednego jestem pewna: we Włoszech nie ma nienawiści rasowej, choć niektórzy chcieliby przekonać nas do czegoś przeciwnego. Problemy, jeśli w ogóle, są inne” – powiedziała polska gwiazda włoskiego kina.

„Tutaj zostałam przyjęta z otwartymi ramionami, kiedy Polska nie należała jeszcze do Unii Europejskiej, a ja żeby odnowić prawo pobytu musiałam stanąć w kolejce o 5 rano” – dodała Smutniak, jedna z najpopularniejszych we Włoszech i często nagradzanych aktorek.

źródło: PAP

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ