Władze szwedzkiego miasta chcą kwaterować migrantów w domach mieszkańców

1

Gmina Kungsbacka na południe od Göteborga ma spory  kryzys mieszkaniowy i dlatego chce, aby mieszkańcy otworzyli swoje domy dla imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki-  donosi portal Fria Tider.

Gmina nie może znaleźć mieszkania dla 400 nowo przybyłych imigrantów, którzy przybyli tam w tym roku.

Niedobór mieszkań w Kungsbacka jest ogromny od wielu lat, ale gmina wciąż jest zmuszona przyjmować jeszcze więcej imigrantów.

Do tego lata gmina zdołała przyjąć migrantów w wysokości wymaganej przez prawo. Ale po wakacjach nie udało im się zaoferować mieszkań w tym samym tempie. Oznacza to, że ​​muszą teraz przyjąć dużą liczbę osób w krótkim czasie.

– Ta sytuacja nie jest tym, czego chcemy, ale aby zrobić to, co jest wymagane przez prawo, będziemy musieli umieścić je w akademikach. Pomimo wielokrotnych rozmów ze Szwedzką Agencją Migracyjną, nie pozwolono nam odkładać przyjęcia migrantów, dopóki nie będziemy mieli dal nich mieszkań – mówi Hans Forsberg, przewodniczący gminy.

Dlatego w tej sytuacji gmina ma te nadzieję, że mieszkańcy Kungsbacka otworzą swoje prywatne domy dla migrantów. I o to do nich apelują władze.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ