Agata Duda w końcu zabrała głos? Tak wynika z najnowszych doniesień prasy. Jednak jakie stanowisko zajęła Pierwsza Dama? Tu już zaczynają się schody.

Andrzejowi Dudzie nie od dziś, ale od początku objęcia prezydentury zarzuca się po prostu brak własnego zdania. Prezydent od lat nazywany jest jedynie marionetką w rękach prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Również Agata Duda nie jest bez zarzutów w oczach Polaków.

W tym szczególnym czasie jednak uwaga Polaków, a głównie Polek skupia się właśnie na niej. Bowiem to ona jako kobieta powinna zabrać głos w sprawie losów polskich kobiet. Tak przynajmniej twierdzą niektórzy. Jeszcze kilka dni temu pisaliśmy o sporych kontrowersjach związanych ze stroną na Facebooku, poświęconej właśnie postaci Agaty Dudy. Wypowiedzi części internautów jasno pokazywały jak postrzegana jest obecna postawa Pierwszej Damy. Para prezydencka jednak dopiero niedawno zdecydowała się odnieść do obecnych wydarzeń.

W TYM TEMACIE: Agata Duda pod ostrzałem krytyki. Poszło o fanpage?

Agata Duda wypowiedziała się na temat Protestu Kobiet

Tu zaczynają się schody. Nie bez powodu używamy tych słów, ponieważ „dziwnym trafem” wypowiedź zarówno prezydenta Dudy jak i jego żony jest niezwykle ogólna. Jedyną konkluzją jaką można wyciągnąć z tej rozmowy jest fakt, iż para rezydencka nie ma nic do zarzucenia ostatnim decyzjom polskiego rządu. Czyli? Nic nowego.

Wywiad prowadzony był telefonicznie. Jak wynika z relacji dziennikarza o komentarz w sprawie Strajku Kobiet oraz ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego był proszony prezydent Duda. Jednak to w trakcie rozmowy Agata Duda przejęła słuchawkę od męża. Wówczas wtrąciła do rozmowy również swoją wypowiedź.

„Cieszę się, że mąż powiedział, że potrzeba przygotować jakieś rozwiązania. Nie wyobrażam sobie, żebym mogła usunąć ciążę, nawet tę zagrożoną, ale wynika to z moich przekonań, wiary, ale i ze świadomości, że w tej niewyobrażalnie trudnej sytuacji nie zostałabym sama” – tłumaczyła.

„Czy każdy jest zdolny do heroizmu? Czy kobiety mają być zmuszane do herozimu? Mam wątpliwości. (…) Mam do tych kobiet ogromny szacunek, uważam je za bohaterki” – mówiła Agata Duda przy okazji kobiet, które deklarują, iż nie usunęłyby ciąży, dodała także, iż sama takie zna.

ŹRÓDŁO: Polsat News, mat. prasowe

Zobacz również: