SZWECJA: Rośnie liczba dzieci zmuszanych do małżeństw

0

W Szwecji gwałtownie rośnie liczba dzieci zmuszanych do małżeństw.  To efekt migracji i tolerancji władz wobec pedofilii.

Jak wynika z danych infolinii dla ofiar przymusowych małżeńskich, w 2014 roku zgłoszono 101 przypadków dzieci, które są ofiarami  przymusowych małżeństw.

W 2018 roku liczba ta drastycznie wzrosła, ponieważ operatorzy infolinii otrzymali już 132 zgłoszeń  dotyczące małżeństw dzieci.W tym tempie liczba w tym roku osiągnie  co najmniej 140 takich pzrypadków.

W 2014 roku na 101 potencjalnych ofiar przymusowych małżeństw, które są nielegalne w Szwecji, udało się zidentyfikować, tylko sześć spraw, co doprowadziło do wyroków skazujących.

Kwestia małżeństw dzieci w Szwecji stała się poważnym problemem po kryzysie migracyjnym w 2015 roku, ponieważ większość małżeństw dzieci ma miejsce w rodzinach ze środowisk migracyjnych lub z nowo przybyłymi osobami ubiegającymi się o azyl.

Pomimo zastrzeżeń ze strony szwedzkiej koalicji rządzącej, szwedzki parlament zagłosował w marcu, aby całkowicie zakazać uznawania wszelkich małżeństw z dziećmi.Wcześniej wydano ulotkę dla nowych migrantów na temat małżeństw z dziećmi i konsekwencji tego, jednak szybko została ona wycofana z powodu publicznego sprzeciwu.

 voe

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ