SZWECJA: Prawica może wygrać jutrzejsze wybory! ISIS grozi śmiercią liderowi prawicy i jego synowi

0

 

Analityk polityczny Marcus Oscarsson przewiduje, że partia Szwedzcy Demokraci mogą otrzymać prawie jedną trzecią głosów w niedzielnych wyborach parlamentarnych, informuje Fria Tider.

Przywódcy Szwedzkich Demokratów chcą m.in.  zniesienia strefy Schengen. Postulują również zaprzestanie przyjmowania uchodźców. Szwecja przyjęła ich najwięcej w Unii w przeliczeniu na jednego obywatela kraju).

Oscarsson, stwierdził w szwedzkiej TV4, że ​​prawicowi Demokraci mogą otrzymać 31,4 procent głosów.

Partia, którą prowadzi Jimmie Åkesson, stała się liderem w najnowszej ankiecie Yougov. Także na podstawie tego sondażu wynika, że partia Åkessona może osiągnąć najlepszy wynik. Jej politycy liczą, że uda im się wejść w koalicję z którymś z konserwatywnych ugrupowań i rozpocząć Swedix, który ma być odpowiednikiem Brexitu. Partia głosi konieczność rewizji stosunków Szwecji z Unią Europejską. Obiecuje renegocjacje z Brukselą i referendum w sprawie członkostwa we Wspólnocie – przypomina „The Telegraph”.

Rządząca teraz socjaldemokracja nie ma co marzyć o ponownym zdobyciu władzy.   Na obecnie rządzących socjaldemokratów chce  głosować tylko około 23 procent wyborców.

Tymczasem ISIS grozi śmiercią  Jimmiemu Åkessonowi, przywódcy partii Demokratów ze Szwecji oraz jego 4-letniemu synowi: „Poderżniemy  gardło tobie i twojemu synowi , jeśli nie zrezygnujesz przed wyborami, przed końcem tego tygodnia, jeśli zdecydujesz się schować z ogonem pomiędzy nogami, to możesz spojrzeć z radością w przyszłość (…)” – przytacza list terrorystów Expressen.

 voe

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ