INDIE: Powieszono dwóch gwałcicieli 8-latki. To efekt zaostrzenia prawa

1

W Indiach, w mieście Mandsaur powieszono dwóch mężczyzn, którzy porwali, zgwałcili a następnie próbowali zabić ośmiolatkę. Wykonanie na nich kary śmierci jest efektem wprowadzenia nowych, zaostrzonych przepisów, które wprowadzono po fali protestów związanych z biernością władzy w zakresie zapobiegania przemocy seksualnej.

W Tajlandii wykonano pierwszą od 2009 r. egzekucję; mężczyzna skazany za zabójstwo został stracony zastrzykiem trucizny – poinformowała służba…

Dwaj mężczyźni, 20-letni Irfan Mewati i 24-letni Asif Mewati, porwali dziewczynkę sprzed szkoły, gdzie czekała ona na ojca. Następnie brutalnie ją zgwałcili, kaleczyli nożem i próbowali poderżnąć gardło.

Po przestępstwie uciekli, zostawiając dziewczynkę na pewną śmierć. Uratowali ją jednak lokalni mieszkańcy.

We wtorek 21 sierpnia, po dwóch miesiącach procesu, sąd skazał obu mężczyzn na śmierć. W tej sprawie po raz pierwszy zastosowano wprowadzone na fali ogólnokrajowych protestów przepisy przeciwko gwałcicielom dzieci.

Od kwietnia tego roku w Indiach za gwałt na osobach do lat ośmiu włącznie grozi najwyższa kara. Za czyn ten kara śmierci nie była wykonywana tu od 1990 r.

Według szacunków w Indiach w 2016 r. doszło do 40 tys. gwałtów, choć aktywiści zajmujący się tą kwestią uważają tę liczbę za zaniżoną.

źródło: wprost.pl

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ