Jarosław Kaczyński i Gowin rząd PiS

Wygląda na to, że najbliższe dni mogą być nie tylko kluczowe, ale i również bardzo niespokojne w kontekście Zjednoczonej Prawicy. Czy rząd PiS straci nie tylko poparcie większości swoich wyborców, ale także parlamentarną większość? Wiele na to wskazuje, jeżeli przyjrzymy się oświadczeniu, które wydało Porozumienie Jarosława Gowina. Czy za wszystkim stoi #ProtestKobiet? Niewykluczone.

#ProtestKobiet doprowadzi do rozpadu rządu PiS?

W ostatnich kilkudziesięciu godzinach na ulicach większości polskich miast odbyły się masowe protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie prawa aborcyjnego. Wygląda na to, że demonstracje nie ustaną, a organizatorzy już zapowiedzieli kolejne ruchy oporu. Najcięższe działa zostały wymierzone w rząd PiS, Konfederację oraz, co oczywiste, Trybunał Konstytucyjny, który zdaniem wielu Polaków wydał szokujący wyrok.

Wydaje się, że #ProtestKobiet zaczyna zbierać pierwsze żniwo. Takie wrażenie można odnieść po przeczytaniu oświadczenia Porozumienia, ugrupowania Jarosława Gowina, które wchodzi w skład rządu Zjednoczonej Prawicy. Czy PiS odda władzę? Niewykluczone, że dojdzie do kolejnych starć w obozie władzy, bowiem to, co czytamy w oświadczeniu Gowina niekoniecznie zgadza się z tokiem myślenia niektórych, czołowych posłów Prawa i Sprawiedliwości.

„Kropla drąży skałę” – wiele osób twierdzi, że na naszych oczach zaczyna sprawdzać się to powiedzenie, a przysłowiową kroplą jest właśnie #ProtestKobiet. Co takiego oświadczyło Porozumienie i Jarosław Gowin?

„Prawo musi stać na straży wartości. Ale prawo nie może zmuszać kobiet do heroizmu” – napisał na Twitterze Gowin, publikując pod spodem pełną treść oświadczenia swojego ugrupowania.

Wygląda więc na to, że w rządzie PiS może dojść do kolejnych zgrzytów. Partia traci poparcie wśród swoich wyborców, co widać na ulicach, gdzie zbierają się coraz większe tłumy. Kolejny cios dla Prawa i Sprawiedliwości to oświadczenie Jarosława Gowina. Czy rząd przetrwa kolejną próbę? Wcześniej przy okazji konfliktu z Gowinem i Ziobro się udało. Teraz #ProtestKobiet z pewnością nie ustąpi.

  1. Jak będzie wyglądała tegoroczna zima? Kolejne zaskoczenie, wiele osób nie będzie zadowolonych
  2. Sceny grozy w szpitalu. Awanturował się, a następnie pijany wsiadł do karetki
  3. Wojciech Mann zrzeknie się polskiego obywatelstwa? Padły mocne słowa

Zobacz również: