Festiwal japońskiej motoryzacji w Legnicy

W ostatni weekend lipca w Legnicy odbywał się piąty festiwal japońskich pojazdów tuningowanych JAPFEST. Największym zainteresowaniem widzów cieszyły się widowiskowe wyścigi, pokazy Car Wash, a także prezentacje pojazdów oraz sportowych opon japońskiej marki YOKOHAMA – oficjalnego oponiarskiego partnera wydarzenia.

Wydarzenie co roku przyciąga tysiące gości i uczestników. Tegoroczna edycja nie była wyjątkiem – JAPFEST 2018 cieszył się zainteresowaniem około 10 tysięcy fanów japońskiej motoryzacji. Podczas trzydniowej imprezy odwiedzający podziwiali najbardziej oryginalne pojazdy, widowiskowe wyścigi i pokazy driftu, mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi w zakresie tuningu, akcesoriów i części samochodowych, oferowanych przez wystawców. Dużym zainteresowaniem gości cieszyły się wyczynowe opony marki YOKOHAMA, projektowane zgodnie z wymogami największych imprez motorsportowych na świecie. Firma zaprezentowała m.in. innowacyjne ogumienie z serii ADVAN, która w tym roku obchodzi 40. rocznicę istnienia, w tym modele typowo sportowe takie jak ADVAN A005 czy A048, opony rajdowe, m.in. A051T, oraz najnowszy bieżnik sportowy z homologacją drogową – A052, a także inne modele UHP – ADVAN Fleva V701 i flagowy ADVAN Sport V105. Szczególną uwagę przykuł pierwszy całoroczny model z serii dedykowanej SUV-om – GEOLANDAR A/T G015 oraz nowość GEOLANDAR M/TG003 – opona terenowa do jazdy w ekstremalnych warunkach.

Wśród tegorocznych atrakcji największą popularnością cieszyły się wyścigi Drag Wars na ¼ mili, widowiskowe zawody Drift Battle i pokazy Sexy Car Wash z udziałem pięknych modelek. Uczestnicy mogli z bliska podziwiać ponad 400 tuningowanych japońskich samochodów z Polski i zagranicy, w tym pojazdy wyścigowe, auta o mocy 1000 koni mechanicznych, klasyczne auta z lat 70. i 80. Spośród prezentowanych pojazdów organizatorzy JAPFEST uhonorowali najatrakcyjniejsze, przyznając ponad 30 tytułów, m.in. Drift Star, Car of the Event, The King of Stance, Performance Beast czy Shiny Queen.

Oldie Beauty i Queen of Drag wyróżnione przez YOKOHAMA

Wyróżnienie najoryginalniejszych aut wspierała marka YOKOHAMA, która ufundowała specjalną nagrodę w kategorii Oldie Beauty – najlepszy klasyczny japoński samochód na JAPFEST 2018. Prezes firmy, Pan Yu Tanino, osobiście pogratulował zwycięstwa właścicielowi Toyota Century, wręczając nagrodę i bon na zakup opon YOKOHAMA.

Tegoroczna edycja JAPFEST niezmiennie obfitowała w atrakcje i piękne pojazdy, zachwycające designem i precyzją wykonania. Mieliśmy wielką przyjemność uhonorować właścicieli aut odznaczonych w kategoriach TOP3 JDM oraz TOP3 Oldschool – mówi Vira Lysenko z ITR CEE, firmy dystrybuującej opony YOKOHAMA w Polsce. – Dodatkowo w tym roku postanowiliśmy wyróżnić kobiety, pasjonujące się motoryazcją i biorące udział w wyścigach na ¼ mili. YOKOHAMA objęła patronatem premierową edycję konkursu Queen of Drag z udziałem pań, który wzbudził wiele emocji wśród widzów. Mamy nadzieję, że to wydarzenie na stałe wpisze się w program kolejnych edycji festiwalu JAPFEST.

Zobacz również: