SZWECJA: Nastolatce grożono gwałtem i nazywano ją dziwką, gdyż nie była ubrana jak muzułmanka

0

Szwedzka nastolatka otrzyma około 2000 euro odszkodowania po tym, jak była nękana przez innych uczniów ze szkoły Johannesa w Malmö – informuje szwedzka agencja Fria Tider .

– Incydenty obejmowały między innymi ściąganie jej spodni i grożenie gwałtem, ponieważ nie była „wystarczająco muzułmańska” – powiedział ojciec dziewczyny.

jak czytamy w artykule w Sydsvenskan  nękanie dziewczyny i innych uczniów miało miejsce od listopada 2016 roku. Rodzice uczniów opowiadają o tym, jak uczniowie w szkole w Johannesie w Malmö – niektórzy w wieku sześciu lat – były bite i molestowane seksualnie w czasie lekcji.

Jeden z ojców mówił o tym, jak jego córka była maltretowana od lat, nazywano ją „dziwką” i grożono gwałtem: – Chłopcy grozili jej zgwałceniem i mówili, że ich ojcowie też chcą ją pier… i nazwać dziwką. Pytano ją również, jaka jest jej przynależności religijne.

Według ojca molestowanej dziewczyny „nie jest ona wystarczająco muzułmańska”, dlatego jest źle traktowana.

Jednak szkoła nie uznała, że ​​dziewczyna była nękana seksualnie. Rzecznik ds. dyskryminacji, wspólnie z Malmö Against Discrimination, wskazał na niedociągnięcia w dochodzeniu gminnym dotyczącym tych wydarzeń.

Zgodnie z ugodą gmina będzie zobowiązana do zapłaty 20 000 koron szwedzkich (około 2000 euro) na rzecz nastoaltki, która obecnie uczęszcza do innej szkoły w Malmö.

voe

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ