Królowa Elżbieta II

O tym że brytyjska monarchini nie ma łatwego charakteru wiadomo od wielu lat. W tym tygodniu, media obiegła informacja o tym, że Królowa Elżbieta II upokorzyła żonę swojego ukochanego wnuka. Co konkretnie zrobiła seniorka rodu?

Królowa Elżbieta II pominęła ją całkowicie

Bez wątpienia królowa przywiązuje wagę do etykiety. Jednakże nawet Jej Wysokości zdarzają się zachowania, które mogą uchodzić za niezbyt miłe. Warto wspomnieć chociażby słynne spotkanie Elżbiety II i Camilli Parker-Bowles. Kamera uchwyciła moment, kiedy monarchini ruchem głowy dała znać swojej synowej, iż nie życzy sobie, aby ta ją pocałowała w policzek na powitanie.

Tym razem, osobą, która doświadczyła oziębłości ze strony Królowej Elżbiety II jest żona jej wnuka. Chyba nikogo nie zdziwi, iż chodzi o Meghan Markle, a nie Księżną Kate. W końcu między ukochaną Księcia Harry’ego a członkami brytyjskiej rodziny królewskiej już nie raz dochodziło do napięć.

Cała sprawa jest związana z rzekomym przyjazdem Księcia Harry’ego do Wielkiej Brytanii. Rudowłosy książę ma przylecieć do swojej ojczyzny na zaproszenie samej monarchini. Tym co bulwersuje jest fakt, że zdaniem osób z bliskiego otoczenia royalsów, Królowa Elżbieta II nie zaprosiła do siebie Meghan Markle.

Oczywiście doniesienia, iż Królowa Elżbieta II zupełnie pominęła małżonkę wnuka wywołały mnóstwo komentarzy. Są tacy wg których Meghan Markle została najzwyczajniej w świecie upokorzona.

Czy rzeczywiście to było intencją seniorki rodu? Trudno powiedzieć. Wiele mówi się o tym, iż spotkanie do którego ma dojść w ciągu najbliższych tygodni, wcale nie przebiegnie w miłej atmosferze. Rzekomo królowa wezwała Księcia Harry’ego po to, aby kolejny raz upomnieć wnuka.

Co tym razem zrobił Harry? Królowej Elżbiecie nie spodobało się, że jej wnuk wypowiada się na tematy polityczne. Takie zachowanie godzi w zasady protokołu królewskiego, który zakazuje ujawniania swoich poglądów. Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej powinni być w kwestii polityki bezstronni.

  1. Marcelina Zawadzka otrzymuje wsparcie. Niesiona na skrzydłach wróci do “PnŚ”?
  2. Anna i Robert Lewandowscy ostrzegają przed oszustami! Nie dajcie się na to nabrać
  3. Maffashion ostro skrytykowana za swoje słowa. Blogerka naraża ludzi na niebezpieczeństwo?

Zobacz również: