
Okazuje się, że Indie są najbardziej niebezpiecznym na świecie krajem dla kobiet. Kolejne miejsca zajmują państwa, w których imigracja jest wysoka, czyli Afganistan, Syria i Somalia. Zaskakiwać może wysoka pozycja USA w tym niechlubnym rankingu.
W ostatnim badaniu, przeprowadzonym przez Fundację Thomson Reuters siedem lat temu, Afganistan została sklasyfikowana jako najbardziej niebezpieczny kraj dla kobiet. Jednak obecnie to Indie zajmują pierwsze, niepochlebne miejsce.
W przeprowadzonej ankiecie organizacja poprosiła 548 ekspertów o listę najgorszych krajów dal kobiet, spośród 193 państw członkowskich ONZ.
Prawie 40 kobiet na godzinę jest narażonych na zbrodnie w Indiach. W 2016 roku były zgłaszanych prawie 40 000 gwałtów. Prawie codziennie w lokalnych mediach są doniesienia o tym, jak kobiety i dziewczęta są narażone na gwałty i napaści.
Jedynym krajem zachodnim w pierwszej 10. są Stany Zjednoczone.
1. Indie
2. Afganistan
3. Syria
4. Somalia
5. Arabia Saudyjska
6. Pakistan
7. Kongo-Kinszasa
8. Jemen
9. Nigeria
10. USA
źródło














Dobrze chociaż, że w tym rankingu nie przodujemy! Dodać należałoby…w tym bardzo niechlubnym rankingu!