SZWECJA: Kościół zbiera pieniądze na budowę meczetu

0
Meczet zostanie zbudowany obok kościoła i zjednoczony z nim poprzez wspólnie zamknięte foyer

 

Szwedzki Kościół zbiera pieniądze na budowę meczetu w Fisksätra w Sztokholmie informuje portal Save My Sweden.

 Planowany wspólny budynek nazywa się „domem Bożym” i jego koszt szacuje się na 39 milionów koron, które kościół stara się teraz zebrać za pośrednictwem fundacji. Krytycy pytali, czy kościół rzeczywiście powinien budować meczety, czy zamiast tego nie powinien skupiać się na wierze chrześcijańskiej.

Plany budowy tego tak zwanego „domu Bożego” w Fisksätra, w gminie Nacka w południowym Sztokholmie, zaczęto formułować w 2009 roku. Fisksätra to obszar imigrantów z dużą populacją muzułmańską. W 2010 roku proboszcz i były biskup Karlstad, Bengt Wadensjö, przedstawili ten projekt w artykule w Svenska Dagbladet.

„Kiedy strach przed nieznanym, w postaci islamu w Szwecji, nadaje profil w wiadomościach z udziałem partii socjaldemokratycznej w parlamencie, chcę podkreślić zupełnie inny obraz Szwecji. Jimmie Åkesson napisał w Aftonbladet w dniu 20 października 2009 r., że „muzułmanie są naszym największym zagrożeniem zagranicznym”. W Nacka nie uważamy imigrantów ani muzułmanów za zagrożenie. Są atutem”. 

Bengt Wadensjö powiedział, że muzułmanie i chrześcijanie byli zjednoczeni w tym sensie, że Bóg jest jeden i że „muzułmanie są ogólnie spokojni i uczciwi” i że projekt oznaczałby, iż „światowy pokój zaczyna się w Fisksätra”.

Chodzi o to, że meczet zostanie zbudowany obok kościoła i zjednoczony z nim poprzez wspólnie zamknięte foyer. Zgromadzenie Muzułmańskie kupiło ziemię potrzebną za 300 000 koron.

Krytyka tych planów jest ogromna. Oponenci twierdzą, że jest to sprzeczne z podstawowymi zadaniami Kościoła Szwecji. .

Budżet potrzebny na budowę nowego budynku wynosi 39 milionów koron, który mają być zebrane ze składek.

sev

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ