Sąd w USA stwierdził, że kobiety mogą publicznie obnażać piersi

0

Amerykański sąd federalny orzekł, że kobiety mogą zgodnie z prawem pokazywać swoje piersi publicznie. Dotychczas obowiązywał zakaz w tej kwestii.

Sędzia okręgowy USA R. Brooke Jackson wydał w zeszłym miesiącu postanowienie stwierdzające, że zarządzenie miejskie dyskryminuje kobiety i wzmacnia negatywne stereotypy.

 Disclose.tv  informuje: „Sprawa została wniesiona do sędziego z powodu szczególnego prawa, które zostało ustalone w 2015 roku w miasteczku Fort Collins w stanie Kolorado. Ustawa ta ustalała, że ​​żadna kobieta nie powinna dopuszczać do publicznego pokazywania swoich piersi, poza matkami karmiącymi piersią noworodki lub kobietami w wieku poniżej 9 lat”.

Sędzia rejonowy R. Brooke Jackson stwierdził, że nie tylko takie prawo dyskryminuje kobietę, ale że ugruntowało to pogląd, że kobiece piersi powinny być postrzegane jako seksualne. Ponadto Jackson orzekł, że jedyną realną i wymierną różnicą między sutkami męskimi i żeńskimi jest fakt, że kobiety mają zdolność karmienia piersią dziecka i że taki szczegół nie powinien być na tyle znaczący, aby dyskryminować jedną ze stron.

ZOBACZ!  Donald Trump przegrał coś więcej niż wybory? Liczby nie kłamią, szybko poszybowały w dół

Sędzia Jackson stwierdził: „Uważam, że zarządzenie dyskryminuje kobiety w oparciu o uogólnione wyobrażenie, że niezależnie od intencji kobiety eksponowanie jej piersi w miejscach publicznych (lub nawet w jej prywatnym domu), jest koniecznie aktem seksualnym. W ten sposób utrwala to stereotyp zakorzeniony w naszym społeczeństwie, że kobiece piersi są przede wszystkim obiektami seksualnego pożądania, podczas gdy męskie piersi nie są „.

mak

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ