Książę William

Wszystko wskazuje na to, że nadchodzące Boże Narodzenie nie będzie należało do najweselszych w historii brytyjskiej rodziny królewskiej. Właśnie wyszło na jaw, że wszystko z powodu zaskakującej decyzji, którą podjął Książę William. 

Książę William nie miał wyboru

Za niecały miesiąc będziemy obchodzić święta. Zazwyczaj dni te kojarzymy z mile spędzonym czasem w gronie najbliższych. Tymczasem panująca na świecie epidemia pokrzyżowała plany wielu z nas. Również brytyjska rodzina królewska musiała zweryfkować swoje zamierzenia. Jednak decyzja, którą podjął Książę William i tak zaskoczyła wielu.

Jak podaje „The Telegraph” w tym roku nic nie wyjdzie z tradycyjnych rodzinnych świąt, które od lat Królowa Elżbieta II organizowała w swojej rezydencji w Sandringham. Powodów jest conajmniej kilka. 

Pierwszy to obostrzenia, które wprowadził rząd Borisa Johnsona. Zgodnie z wytycznymi brytyjskich władz, w czasie świąt spotkać mogą się członkowie maksymalnie dwóch gospodarstw domowych. Nie trudno zauważyć, że brytyjska rodzina królewska nie spełnia tego kryterium.

Po drugie, Książę William nie zamierza spotykać się z królową w nadchodzące Boże Narodzenie. Fanów brytyjskiej monarchii uspokajamy, iż nie jest to związane z żadnym konfliktem. Po prostu, książę uznał, iż wspólne świąteczne biesiadowanie byłoby zbyt ryzykowne dla jego ponad 90-letnich dziadków.

Niewątpliwie, decyzja, którą podjął Książę William nie była dla niego łatwa. Przypuszczalnie następca tronu zdaje sobie sprawę, iż nadchodzące święta mogą sie okazać ostatnimi w życiu dla Królowej Elżbiety II i Księcia Filipa. Jednocześnie, mąż Księżnej Kate wie dobrze, że jego najstarsze pociechy – George i Charlotta, które chodzą już do szkoły, mogłyby niechcący zarazić swoich pradziadków koronawirusem.

Wydaje się, że Książę William nie miał innego wyjścia niż podjąć taką a nie inną decyzję. Z pewnością królowej i jej małżonkowi będzie przykro, iż nie zobaczy się ze swoimi wnukami i prawnukami, ale wiadomo, że względy bezpieczeństwa są teraz najważniejsze. 

W tym miejscu warto przypomnieć, iż to nie pierwsza przykra informacja dotycząca tegorocznych świąt brytyjskiej rodziny królewskiej. Wcześniej media podały, iż Książę Harry, Meghan Markle i mały Archie nie przylecą do Wielkiej Brytanii na święta. To wszystko sprawia, iż z dużym prawdopodobieństwem w rezydencji Sandringham nie będzie tak radosnego Bożego Narodzenia jak w poprzednich latach.

Źródło: The Telegraph

  1. Gwiazda „M jak miłość” ostro o Strajku Kobiet. Fani staną za nią murem? 
  2. Marta Manowska podpadła władzom TVP. Takiej reakcji nikt się nie spodziewał 
  3. Przerwany odcinek „Jeden z dziesięciu”. Sznuk nie miał wyjścia, musiał podjąć kroki (WIDEO)

Zobacz również: