W swoich komentarzach dotyczących Konwencji Stambulskiej premier Słowacji, Robert Fico, powiedział, że ochrona praw kobiet jest ważniejsza niż kiedykolwiek.

– Każda przemoc wobec kobiet jest niedopuszczalna i nie ma na to miejsca w naszym społeczeństwie – powiedział. Dodał, że ochrona praw kobiet jest „szczególnie ważna w czasach, gdy migranci stanowią coraz większą część populacji europejskiej” co przynosi ze sobą „postrzeganie kobiety jako uległej istoty ludzkiej” . Konwencja Stambulska koncentruje się na „zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej”, to inicjatywa Rady Europy. Aby był ważny w danym kraju, musi zostać ratyfikowany przez rząd krajowy.

ZOBACZ!  Wielki obrońca wartości chrześcijańskich zatrzymany na nielegalnej seksimprezie. Węgrzy zszokowani, europoseł zrezygnował z madatu

Fico ogłosił w czwartek, że Słowacja nie ratyfikuje konwencji stambulskiej „ponieważ uważa to za niezgodne z konstytucyjną definicją małżeństwa jako związku heteroseksualnego„. Fico woli wprowadzić przepisy krajowe, które chronią kobiety przed przemocą domową.

nep

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ