Znany kaznodzieja muzułmański został nagrany na wideo, gdy stwierdził, że lepiej jest gwałcić dzieci i chodzić do meczetu, niż nie chodzić meczetu i nie gwałcić dzieci. Gdyż tylko chodzenie do meczetu   czyni cię dobrym człowiekiem bez względu na inne uczynki

Ten wybitny australijski pastor wspiera swoich muzułmańskich zwolenników, pedofilów i morderców, którzy nigdy nie opuszczają modlitwy. Według Mohameda Hoblosa są to lepsi ludzie w oczach Allaha ci, którzy nie chodzą do meczetu i nie uczestniczą regularnie w modlitwie.
„Odwiedzający meczet, który gwałci dzieci w swoim wolnym czasie, jest wciąż lepszym człowiekiem niż ktoś, kto nigdy nie chodzi do meczetu” – powiedział Mohamed Hoblos podczas swoistego wykładu dla Middle East Media Research Institute (MEMRI), organizacji której celem jest wypełnienie luki między kulturą Zachodu a Bliskim Wschodem. Jak widać są tego efekty! Organizacja ta opublikował film z wykładem Hoblosa na YouTube, w którym zdaje się sugerować, że gwałt i morderstwo są mniej poważnymi grzechami w islamie niż zaniedbanie modlitwy w meczecie.

Mohamed Hoblos pyta, czy ktoś, kto sprzedaje narkotyki, zabija kogoś i gwałci dziecko, jest dobry czy zły? „Osoba, która codziennie popełnia te wszystkie grzechy, ale modli się, jest lepsza w oczach Allaha niż ta, która nie popełnia tych grzechów ale się nie modli” – mówi i dodaje – „Więc ty i twój brat mówicie: Tak, jestem dobrym facetem. Każdy, kto zaniedbuje bez powodu modlitwę – jest gorszy od mordercy, jest gorszy od gwałciciela, jest gorszy od terrorysty, jest gorszy niż pedofil w oczach Allaha”. – mówi Hoblos swoim uczniom. Ten „kaznodzieja zła” ma ponad 50 000 fanów na Facebooku. Oni kierują się tym co im mówi.