Policja w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii dokonała 12 aresztowań stręczycieli z Nigerii, którzy rzekomo użyli rytuałów voodoo, aby zmusić afrykańskie kobiety i dziewczęta do niewolnictwa seksualnego.

Śledczy uważają, że gang użył rytuałów voodoo przeciwko kobietom i dziewczętom, aby złamać ich wolę i zmusić do prostytucji, donosi Mirror  .

W ramach tych rytuałów kobiety zostały zmuszone do zjedzenia surowych serc kurczaków, a niektóre miały wyrywane paznokcie i włosy łonowe.

Policja twierdzi, że kobiety zostały zwerbowane w biednej części Nigerii, a rytuały voodoo zostały użyte do ich kontroli. Kobiety obawiając się, że jeśli nie zastosują się do nich, to ich rodziny zostaną zabite.

Uważa się, że niektóre kobiety były rekrutowane do pracy, i nielegalnie przemycane do Europy za pomocą fałszywych dokumentów, ale po przybyciu do Włoch zostały wysłane do Hiszpanii i zmuszone do prostytucji, aby spłacić rzekomy „dług” handlarzom.

Są to m.in. dziewczęta w wieku 13 lat, którym powiedziano, że zajmą się dziećmi lub będą pracować w salonach fryzjerskich w Europie, jednak zostały zmuszone do niewolnictwa seksualnego.

Jedenaście aresztowań zostało dokonanych w Alicante, Kantabrii i Vizcaya w Hiszpanii, a Brytyjska Narodowa Agencja ds. Zbrodni (NCA) dokonała kolejnego aresztowania w Manchesterze.

Policja twierdz, że sieć sutenerów ma silną strukturę” w Nigerii, Hiszpanii, Włoszech i Wielkiej Brytanii, rzecznik hiszpańskiej policji narodowej powiedział: – Rytuały voodoo zostały użyte w celu podporządkowania sobie ofiar i dzięki nim organizacja osiągnęli swój cel kontroli. Ostrzegano je, że jeśli podniosą alarm, oni i ich rodziny w Nigerii doznają wielkiej krzywdy.

mes