Mirosław Hermaszewski jedyny Polak, który gościł w kosmosie, może stracić stopień generalski. Wszystko za sprawą nowych przepisów autorstwa PiS, na mocy których członkowie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego mają zostać zdegradowani do stopnia szeregowców. – informuje Super Express.

27 czerwca 1978 r. Mirosław Hermaszewski jako pierwszy i jak dotąd jedyny Polak poleciał w kosmos statkiem Sojuz-30. Trzy lata później, 13 grudnia 1981 r., podpułkownik Hermaszewski, obok m.in. gen. Wojciecha Jaruzelskiego i gen. Czesława Kiszczaka zasiadł w Wojskowej Radzie Ocalenia Narodowego (WRON).

ZOBACZ!  Zwróciła mu uwagę na brak maseczki i została zaatakowana. Łódzka Policja wyjaśnia sprawę

Tymczasem PiS przygotowuje projekt ustawy, która umożliwi degradację m.in. autorów stanu wojennego.

– Wszyscy członkowie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego zgodnie z projektem ustawy zostaną zdegradowani do stopnia szeregowca – ujawnił w rozmowie z Super Expresem Michał Dworczyk, szef KPRM. Zapytany wprost o Hermaszewskiego, potwierdził, że także on zostanie pozbawiony stopnia generalskiego.

ZOBACZ!  Przełomowe wieści ws. Iwony Wieczorek. Tajemnicze zaginięcie coraz bliżej rozwiązania

Zięciem kosmonauty jest jeden z bardziej znanych polityków PiS, europoseł Ryszard Czarnecki.

Projektem ustawy zajmuje się obecnie Komitet Stały Rady Ministrów. Przepisy mają wejść w życie już w marcu.

źródło:se

 

2 KOMENTARZE

  1. Dorobił się na krzywdzie ludzkiej,kiedys było to cos a dzis dla mnie mogło by go tam nie byc. Po za wizerunkiem nic to nie wniosło dla Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ