fot. Facebook

 

– Migracja stanowi największe zagrożenie dla przyszłości Europy, którą należy chronić – powiedział premier Węgier Viktor Orban w Wiedniu, po rozmowach z austriackim kanclerzem Sebastianem Kurzem.
– Istnieje chrześcijańska kultura i styl życia, który chcielibyśmy chronić – stwierdził na konferencji prasowej Orban, podkreślając potrzebę zachowania tożsamości europejskiej i chrześcijańskich fundamentów.
Orban podkreślił, że granice zewnętrzne strefy Schengen powinny pozostać zamknięte, a wewnętrzne powinny pozostać otwarte.
Orban powiedział, że Kurz był dobrym partnerem dla Węgier w kwestii migracji nawet w czasie swojej funkcji ministra spraw zagranicznych Austrii. Premier Węgier zauważył, że Kurz zgodził się z koniecznością uszczelnienia szlaku migracyjnego z Bałkanów.
– Austria wysłała policję i funkcjonariuszy straży granicznej, aby pomogli nam chronić południową granicę – zaznaczył Orban. Premier powiedział, że on i Kurz byli zgodni, że kwoty migracyjne są nieskutecznym sposobem radzenia sobie z kryzysem migracyjnym.
– Nikt, kto nielegalnie wjechał do Europy, nie może tu zostać -powiedział premier Węgier.

mak

Zobacz również: