Publikacja statystyk dotyczących imion nadawanym dzieciom w Szwecji stwierdzi, że imię Maryam, to imię, które najszybciej przybywa w tym kraju.

W ubiegłym roku nadanie tego imienia dziewczynkom wzrosło o 70 procent i w rezultacie po raz pierwszy znalazło się na liście najpopularniejszych szwedzkich imion dla dzieci.

Margareta Carlsson zajmująca się statystykami powiedziała The Local: – To najszybciej rosnące imię dla dziewcząt, ale nie wiem dlaczego. Nie widzę celebryty o imieniu Maryam. Nie mam nawet żadnych domysłów na ten temat – powiedziała urzędniczka jakby nie dostrzegała setek tysięcy migrantów zalewających jej kraj.

Wcześniej inne statystyki w Europie wykazały te same zmiany. Na przykład Mohammed (i jego arabska alternatywa) jest najpopularniejszym imieniem dla chłopców w Holandii i Anglii .

Statystyki niemieckojęzycznej Europy nie różnią się zbytnio: Muhammed był trzecim najbardziej popularnym imieniem nadawanym nowonarodzonym chłopcom w Austrii i staje się coraz bardziej popularny w Niemczech.

eps

Zobacz również: