Poznali się na portalu SingleMuslim.com, i tam zrodził się ich romans, który  połączył ich równie silnie, jak potrzeba dżihadu. Planowali wspólną przyszłość i ataki bombowe w Wielkiej Brytanii. Wysyłali sobie czułe wyznania i komplementu  oraz  przerażające zdjęcia z akcji.  ISIS.
Para zakochanych i podejrzanych o terroryzm, która poznał się muzułmańskim portalu randkowym, trafiła przed oblicze sądu.
Munir Hassan Mohammed (36 lat) i Rowaida El-Hassan (33 lata) próbowali zbudować i zastawać  bombę.    Mohammed, jak zeznał, został poddany radykalizacji przez dowódcę państwa islamskiego na Facebooku (tym samym , który banuje za takie teksty jak ten). Mężczyzn chciał od dawna przeprowadzić śmiertelny atak terrorystyczny. To było jego główne marzenie. Kolejne, mniej istotne, to  znalezienie żony. W tym celu założył profil na portalu randkowym.
Dzięki temu wiosną 2016 roku poznał El-Hassan, wykwalifikowaną farmaceutę, która szukała mężczyzny, który „boi się tylko Boga.
To była dobrana  para, która łączyły nie tylko uczucia, ale też marzenia o zamachu. Przesyłali sobie  przerażające filmy bojowników ISIS, którzy ścinają głowy więźniów i rekrutują dzieci. Ich romans online rozkwitał.
 El-Hassan, który jest magistrem farmacji, wykorzystała swoją wiedzę w zakresie chemikaliów, aby pomóc w badaniach nad stworzeniem bomby Mohammedowi. Pomagała też  zdobyć składniki potrzebne do jej wykonania.
Wymienili poglądy i materiały, których policja znalazł sporo w domu Mohammed. Były tam nie tylko podręczniki dotyczące konstruowania bomb i instrukcje dotyczące detektorów. Znaleziono także 200 ml nadtlenku wodoru i 500 ml kwasu chlorowodorowego – dwa składniki potrzebne do wytworzenia substancji wybuchowej.W domu El-Hassana, w Willesden w północno-zachodnim Londynie, tego samego dnia znaleziono litrową butelkę zawierającą kwas siarkowy – kolejny składnik wybuchowy.
Oboje mieli też kolekcje filmów wideo, przedstawiających zbrodnie dokonywane perz islamistów.    Te filmy miały na celu dostarczenie ideologicznego uzasadnienia dla czynów, jakie planowali.
Ich proces trwa.
edi

Zobacz również: