40-letnia doktor Sonya Kay Forbes, propagująca leczenie marihuaną  medyczną został zamordowana w Kingston, stolicy Jamajki. Była jednym z wielu  lekarzy, którzy starają się pracować w opozycji do  przemysłu farmaceutycznego. W ciągu ostatniego 1,5 roku blisko 90 z nich poniosło śmierć w niejasnych okolicznościach.

O wielu takich przypadkach pisaliśmy na naszym portalu.

USA: Lekarka z Polski walcząca z przemysłem farmaceutycznym została zastrzelona przez policjanta Somalijczyka

Sonya Kay Forbes  zanim zajęła się medycyną naturalną  była miss Jamajki z 1999 roku oraz uczestniczką  konkursu Miss Universe.

Od wielu lat doktor Forbes, była uznanym i wpływowym lekarzem holistycznym, a swoją karierę poświęcił na edukowanie pacjentów na temat wartości leczniczej marihuany. Pracując w Kingston Public Hospital, promowała naturalne metody leczenia i zachęcał pacjentów do unikania trujących produktów farmaceutycznych.

Pracowała również nad przełomowym badaniem w komórkowym mechanizmie oka, który wykazał, że marihuana może być stosowana w celu poprawy widzenia pacjentów cierpiących na długotrwałe upośledzenie wzroku. Badania dr Forbesa wykazały, że po zastosowaniu kannabinoidów do tkanek ocznych powodują one, że niektóre komórki siatkówki są bardziej wrażliwe na światło i poprawiają szybkość reakcji oka na bodźce nawet niskiego poziomu.

Jednak jej przełomowa praca nad wartością leczniczą marihuany nie została zaakceptowana przez przedsiębiorstwo farmaceutyczne, którego przedstawiciele powiedzieli, że marihuana jest niebezpiecznym lekiem, którego stosowania należy zakazać.

W ostatnich latach dr Forbes aktywnie walczyła o fundusze rządowe na inne obszary badań nad marihuaną leczniczą, a także pracowała  w szpitalu w Kingston.

Ciało Forbes, z ranami w brzuchu,  znaleziono w jej rezydencji na Arthur Wint Drive w Kingston. Policja twierdzi, że nie można wykluczyć samobójstwa, pomimo że rodzina lekarki deklaruje, iż była szczęśliwą i ambitną kobietą, i na pewno nie miała myśli samobójczych.

– W tej chwili sprawa jest traktowana jako śledztwo w sprawie śmierci, a nie jako morderstwo czy zabójstwo – powiedział rzecznik policji.

Bliski przyjaciel dr Forbes sugeruje, że została ona zamordowana, aby uciszyć wyniki jej przełomowych badań .

Dochodzenie w sprawie śmierci dr Forbes nadal trwa, a śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok.

eps

Zobacz również: