Dokonała przełomowych badań medycznych i została zamordowana

6

40-letnia doktor Sonya Kay Forbes, propagująca leczenie marihuaną  medyczną został zamordowana w Kingston, stolicy Jamajki. Była jednym z wielu  lekarzy, którzy starają się pracować w opozycji do  przemysłu farmaceutycznego. W ciągu ostatniego 1,5 roku blisko 90 z nich poniosło śmierć w niejasnych okolicznościach.

O wielu takich przypadkach pisaliśmy na naszym portalu.

Kolejny lekarz holistyczny nie żyje. Czy stoi za tym przemysł farmaceutyczny?

Sonya Kay Forbes  zanim zajęła się medycyną naturalną  była miss Jamajki z 1999 roku oraz uczestniczką  konkursu Miss Universe.

Od wielu lat doktor Forbes, była uznanym i wpływowym lekarzem holistycznym, a swoją karierę poświęcił na edukowanie pacjentów na temat wartości leczniczej marihuany. Pracując w Kingston Public Hospital, promowała naturalne metody leczenia i zachęcał pacjentów do unikania trujących produktów farmaceutycznych.

Pracowała również nad przełomowym badaniem w komórkowym mechanizmie oka, który wykazał, że marihuana może być stosowana w celu poprawy widzenia pacjentów cierpiących na długotrwałe upośledzenie wzroku. Badania dr Forbesa wykazały, że po zastosowaniu kannabinoidów do tkanek ocznych powodują one, że niektóre komórki siatkówki są bardziej wrażliwe na światło i poprawiają szybkość reakcji oka na bodźce nawet niskiego poziomu.

Jednak jej przełomowa praca nad wartością leczniczą marihuany nie została zaakceptowana przez przedsiębiorstwo farmaceutyczne, którego przedstawiciele powiedzieli, że marihuana jest niebezpiecznym lekiem, którego stosowania należy zakazać.

W ostatnich latach dr Forbes aktywnie walczyła o fundusze rządowe na inne obszary badań nad marihuaną leczniczą, a także pracowała  w szpitalu w Kingston.

Ciało Forbes, z ranami w brzuchu,  znaleziono w jej rezydencji na Arthur Wint Drive w Kingston. Policja twierdzi, że nie można wykluczyć samobójstwa, pomimo że rodzina lekarki deklaruje, iż była szczęśliwą i ambitną kobietą, i na pewno nie miała myśli samobójczych.

– W tej chwili sprawa jest traktowana jako śledztwo w sprawie śmierci, a nie jako morderstwo czy zabójstwo – powiedział rzecznik policji.

Bliski przyjaciel dr Forbes sugeruje, że została ona zamordowana, aby uciszyć wyniki jej przełomowych badań .

Dochodzenie w sprawie śmierci dr Forbes nadal trwa, a śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok.

eps

6 KOMENTARZE

    • Tak cię to boli? Błąd w artykule? Nie bądź śmieszna, jak nie masz nic do powiedzenia na tematy artykułu to się nie odzywaj i czytaj farmaceutyczne broszury.

      • Jest błąd: „Pracował również nad przełomowym badaniem w komórkowym mechanizmie oka …” Powinno być pracowała, przecież to ona, a nie on.

        Swoją drogą, ogromna strata, bo waśnie borykam się z problemem zaniku nerwów wzrokowych. Jebane doktorki mają dla mnie aby sterydy. Może pomogą, może nie, a nawet mogą zaszkodzić na same oczy :(.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ