Francuska policja aresztowała 23-letniego mężczyznę, który twierdził na publicznym forum, że zamierza zabić francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona.

23-latek został aresztowany w Argenteuil- w pobliżu francuskiej stolicy. Mówi się, że ma on związki z ekstremalnie prawicowymi i nacjonalistycznymi kręgami. Policja twierdzi, że jest śledzony za spisek terrorystyczny, choć jednocześnie podaje, że nie ma żadnych dowodów na to, że współpracował z kimkolwiek innym.

Jak oświadczyła policja, w dniu 27 czerwca bezrobotny 23-latek wysłał kilka wiadomości na publicznym forum gier wideo online, pytając gdzie mógłby kupić broń palną. Policja została powiadomiona przez innych użytkowników forum i aresztowała go następnego dnia.

Wkrótce po aresztowaniu śledczy zaczęli badać zagrożenie, które mógłby stworzyć mężczyzna i znalazła informacje, że chciałby on zabić francuskiego prezydenta podczas parady, która odbędzie się w Paryżu, podczas święta narodowego z okazji zdobycia Bastylii (14 lipca).

Podejrzany został już wcześniej oskarżony i skazany za podżeganie do nienawiści rasowej. W 2014 r. został natomiast skazany za posiadanie materiałów wybuchowych.

Nie znaleziono broni palnej w miejscu zamieszkania mężczyzny, ale znaleziono wiele noży. Komputer podejrzanego ujawnił, że śledził co najmniej trzy inne cele zgodnie ze źródłem zbliżonym do dochodzenia.

mb

 

 

 

 

Zobacz również: