Martyna Wojciechowska znana z dobrego nosa do niezwykłych historii, m.in. też dzięki programowi „Kobieta na krańcu świata”. Podróżniczka po raz kolejny pochwaliła się w mediach społecznościowych ciekawą opowieścią, o chłopcu z Nigerii.

Martyna Wojciechowska oprócz tego, że jest podróżniczką i prowadzi znany program stacji TVN jest przede wszystkim dziennikarką. W 2017 roku zrezygnowała ona z posady redaktor naczelnej National Geographic, jednak wierna pisaniu wciąż udziela się w sieci. Bardzo często czy to na jej Instagramie czy na Facebooku możemy znaleźć ciekawe wpisy. Jednym z takich wpisów jest właśnie historia małego chłopca z Nigerii.

[irp]

Martyna Wojciechowska – historia małego Hope

Anja Ringgren Lovén jest najlepszym przykładem tego, że ZMIENIAJĄC ŻYCIE JEDNEGO CZŁOWIEKA ZMIENIASZ CAŁY ŚWIAT!

To wstrząsające zdjęcie pojawiło się w 2016 roku. Duńska działaczka charytatywna, ANJA RINGGREN LOVÉN poi wodą skrajnie wyczerpanego nagiego 3-latka w NIGERII.
Chłopczyk błąkał się po ulicach miasta Eket przez 8 miesięcy. Rodzina go wykluczyła i wyrzuciła z domu, bo ZOSTAŁ OSKARŻONY O CZARY.

W Nigerii, zwłaszcza na południu kraju, niektórzy wciąż wierzą w zabobony, że dzieci mogą zostać opętane i to one odpowiadają za np. klęskę nieurodzaju. Mimo, że jest to prawnie zabronione (od 2008 roku), w praktyce każdego roku kilka tysięcy dzieci słyszy taki wyrok z ust swoich najbliższych.
Taki maluch zostaje poddany egzorcyzmom, a raczej torturom, przez lokalnego szamana. Niektóre zostają wygnane z wiosek i zdane same na siebie.

Anja zabrała natychmiast chłopca do szpitala, a następnie znalazł się pod skrzydłami jej fundacji, która od lat pomaga dzieciom w Nigerii. Fundacja stworzyła w Nigerii LAND OF HOPE, czyli KRAINĘ NADZIEI.
To azyl dla dzieci, które zostały oskarżone o czary i wyrzucone na ulice. Mają zapewnioną opiekę i naukę. Bo edukacja to przecież najmocniejsza broń w walce o zmianę świata✌️

Dzisiaj chłopiec, który dostał na imię HOPE jest uśmiechniętym, zdrowym dzieckiem i uwielbia się uczyć.

[irp]

[irp]

Zobacz również: