POZNAŃ: Mieli narkotyki za ponad milion złotych

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 3 mężczyzn. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z przestępczością narkotykową i nielegalnym posiadaniem broni i amunicji. Podczas policyjnych działań, w trakcie których zatrzymano osoby, policjanci ujawnili przy nich kilkadziesiąt kilogramów narkotyków o łącznej wartości ponad miliona złotych. Dwóch z nich trafiło do aresztu. Cała trójka, za popełnione przestępstwa odpowie przez sądem.

25 maja br. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu wspólnie z mundurowymi z Samodzielnego pododdziału Antyterrorystycznego Policji zatrzymali 26-letniego poznaniaka. W mieszkaniu w którym przebywał, funkcjonariusze znaleźli także znaczne ilości narkotyków: 16,7 kg marihuany, 18,2 kg amfetaminy oraz 2.500 szt. tabletek ekstazy. Środki te były przechowywane w mieszkaniu m.in. w walizkach, workach foliowych i lodówce. Zabezpieczono również ponad 300 sztuk amunicji.

Już kilka godzin później policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna działał z innym 32-latkiem. Późnym popołudniem został on również zatrzymany. W miejscu jego przebywania ujawniono i zabezpieczono nielegalną broń. Ponadto przy mężczyźnie znaleziono 62 tys. złotych, które zabezpieczono na poczet kary. Podczas przeszukania jego miejsca zameldowania, zatrzymano trzeciego mężczyznę, przy którym również znaleziono narkotyki.

Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do komendy, a następnie do Policyjnej Izby Zatrzymań. Kolejnego dnia usłyszeli zarzuty dot. nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu, na wniosek poznańskiej prokuratury dwóch z zatrzymanych trafiło do aresztu. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP Poznań

Zobacz również: