Lato w mieście – Artystyczny Układ Planetarny

 

Terminy: 26.06-7.07.2017 i 21-31.08.2017
Miejsce: Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1
DK Zacisze jako centralna gwiazda, wokół której krążą ARTplanety. Zabieramy dzieci w wieku 6-12 lat w kosmiczną podróż ze sztuką. Nasza oferta to 4 tygodniowe cykle będące przygodą z plastyką, eksperymentami, muzyką, tkaniną, rękodziełem, zabawą. W każdym tygodniu zaproponujemy fragment tematów z każdej planety. Do ARTstatku kosmicznego wsiada wyobraźnia, chęć poznania nowego, otwarty umysł, sprawne ręce. 3, 2, 1, 0… gotowi?
Planeta Kreacji Plastycznej będzie krążyć wokół DK Zacisze. Poznacie różne techniki plastyczne, podejrzycie wybitnych twórców, wypróbujecie materiały i narzędzia. Będziecie projektować, komponować, malować, jednym słowem tworzyć.
Na Planecie Zielonej będziecie florystami. Spróbujecie zachować lato na dłużej czyli zrobicie własny zielnik. Wykonacie mandale z liści, patyków, kamyków, kory i płatków kwiatów. Wyplataliście kiedyś gobeliny z traw? Na planecie zielonej można to zrobić! Rozgryziecie również powiedzenie, że każdy ogrodnik to niezłe ziółko.
Na Planecie Designerów zostaniecie kreatorami mody dziecięcej. Dowiecie się, czy diabeł ubiera się u Prady. Zaprojektujecie t-shirty, na których naszyjecie koronki, kieszonki i różne aplikacje. Ze sztuki użytkowej będzie też „malowanie na porcelanie”, dekupażowe naczynia i dekoracje oraz obrazy kwiatami malowane.
Na Planetę Wyobraźni traficie jak po sznurku. Bo to właśnie tu będziecie łączyć sznurki i tak je plątać artystycznie, żeby powstała makrama. Poznacie możliwości tkanin – będziecie ciąć, szyć, tkać. Powstaną sakiewki, przytulanki, bransoletki i wisiory.
Na Planecie Wielkich Artystów czeka Wielki Leonardo w małej pracowni. Przekonacie się, że wszyscy możemy być van Goghami. Poznacie ciekawostki z życia mistrzów, stworzycie swój własny styl pracy artystycznej. Spróbujecie zainspirować się wybitnymi dziełami znanych twórców.
Planeta Dźwięków to miejsce zabaw ruchowych przy muzyce. To tańce przy kosmicznych hitach. Wsłuchacie się w rytm muzyki, poznacie sprawność swoich nóg, może coś wspólnie zaśpiewacie? A Mały Książę zabierze Was w podróż międzyplanetarną, podczas której odwiedzicie planetę śmiesznych kroków, skaczących balonów, czekolady i niesamowitych instrumentów muzycznych.
Nie zabraknie barwnych doświadczeń i ciekawych eksperymentów. Odwiedzicie planetę Małych Einsteinów. Będziecie przelewać, przesypywać, dotykać, łączyć, doświadczać i poznawać. Wszystko po to, by zaspokoić ciekawość, zdobyć nowe umiejętności, doskonale się bawić. Mali wielcy naukowcy to przecież Wy.
Kolejna wakacyjna planeta to Planeta Niezaspokojonej Ciekawości, na której czekają na Was kolekcjonerzy wspomnień. Poznacie żywioły jakimi jest woda, ogień, ziemia i powietrze, ich właściwości fizyczne i chemiczne. Dowiecie się, jakie niosą zagrożenia. Stworzycie modele trzęsienia ziemi, wybuchających wulkanów oraz wirów wodnych. Będziecie łowić diamenty i topić metale. Zastanowicie się, skąd w ścianie prąd i czy macie ochotę wejść w tunel aerodynamiczny. Jako, że to Planeta Niezaspokojonej Ciekawości, to dowiecie się jeszcze, czym charakteryzują się kafelki z Barcelony? Jak wygląda mur pruski i dlaczego tak się nazywa? Do czego można wykorzystać paper-mache i jaki ma związek z zimną porcelaną?
A ostatnia planeta to Planeta Humoru. Jej mieszkańcy to kolaże-kamuflaże i litery-bajery. Poznacie warsztat grafika i ilustratora. Dowiecie się, czy można żartować z arcydzieła i jak powstaje humorystyczny portret. A dla odważnych Piana Party.
Gotowi na kosmiczną przygodę? Startujemy!
ARTYSTYCZNY UKŁAD PLANETARNY
Kiedy? 26.06-7.07.2017 i 21-31.08.2017, godz. 7.30-16.30

1 tydzień kosmiczny – 26-30.06.2017
2 tydzień kosmiczny – 3-7.07.2017
3 tydzień kosmiczny – 21-25.08.2017
4 tydzień kosmiczny – 28-31.08.2017 (4 dni)
Dla kogo? Dzieci w wieku 6-12 lat.
Co? Trzy 5-dniowe programy artystyczne i jeden 4-dniowy: warsztaty (10.00-15.15) + zajęcia świetlicowe (7.30-10.00 i 15.15-16.30).
Za ile? 240 zł / tydzień / dziecko; tydzień 4 – 195 zł / tydzień / dziecko.
Istnieje możliwość zamówienia obiadów w kawiarence DK Zacisze.
Więcej: www.zacisze.waw.pl