Brytyjska policja oferuje 20 tysięcy funtów nagrody za pomoc w identyfikacji oraz w ujęciu gwałciciela, który zaatakował młodą  kobietę w Tooting.

Mężczyzna ubrany w bluzę z kapturem  zaatakował 20-latkę na ulicy, kiedy wychodziła z domu i chciała wsiąść do samochodu. Wtedy młody, śniady mężczyzna  podszedł do niej i wepchnął ją z powrotem do domu. Tam pobił dziewczynę  i wiele razy zgwałcił ją w jej własnym domu. Robił to brutalnie, przełamując opór dziewczyny biciem,  a po wszystkim uciekł. Zostawiając zmasakrowaną i przerażoną ofiarę.

Do napaści doszło przy Lucien Road, 21 września ubiegłego roku. Jednak mimo uzyskania próbek DNA napastnika, nie udało się zidentyfikować go w bazie policyjnej. W tej sytuacji policja stworzyła portret pamięciowy i apeluje o pomoc w rozpoznaniu gwałciciela. 2) tysięcy funtów (ok. 100 tysięcy złotych)  otrzyma osoba, która udzieli informacji prowadzących do aresztowania dewianta.

Mężczyzna prawdopodobnie miał okulary i cienkie wąsy. Miał około 20 – 25 lat, 170 cm wzrostu i był szczupłej budowy. Był ubrany w cienką, czerwoną bluzę z kapturem i jasne spodnie dresowe.

Policja zachęca do zgłaszania potencjalnych podejrzanych, jako że dzięki śladom DNA będzie można szybko potwierdzić lub wykluczyć ich winę. Informacje można zgłaszać pod 020 8721 4251.

eps