Ponad 100 szkół w Wielkiej Brytanii przystąpiło do programu promującego LGBT. Projekt zakłada m.in, wprowadzenie mundurków „unisex” i zlikwidowanie ubioru szkolnego, który dzieli uczniów ze względu na płeć. Dodatkowo do programu nauczania zostaną włączone materiały propagujące środowiska gejowskie i transseksualne.

Elly Barnes- założycielka organizacji Educate & Celebrate, która obiecała przekształcić szkoły w „bezpieczną przestrzeń” dla młodzieży LGBT – powiedziała, że do programu przystąpiło już 120 szkół. Jak mówi Barnes, ich celem jest codzienne uświadamianie dzieciom istnienia LGBT i jego stylu życia.

I tak np. program lekcji geografii dla 5-7 latków wprowadza książeczkę, która opowiada o dwóch pingwinach płci męskiej, adoptujących małego pingwinka. Taka przykładowa lekcja geografii zatytułowana „Penguin Habitats” ma zachęcać dzieci do pozbycia się typowych stereotypów związanych z płcią i pomagać zlikwidować uprzedzenia.

Plan lekcji matematyki dla uczniów w wieku od 11 do 14 lat, zakłada z kolei obliczanie procentowej liczby uczestników gejowskich marszy. Nauczycielom natomiast zasugerowano, aby ograniczyli specyficzne dla płci pojęcia, takie jak „chłopcy” i „dziewczęta” oraz używali zaimków neutralnych płciowo.

Jak tak dalej pójdzie, to na lekcjach historii będą uczyć o heteroseksualnych dziwakach, którzy wyginęli jak dinozaury.

mb