Jacek M. najpierw pomagał kobiecie wnieść torbę z zakupami, a chwilę później zabrał jej z torby portfel. W ciągu miesiąca naraził na straty jeszcze trzy inne osoby. Wizerunek mężczyzny został utrwalony na nagraniu z monitoringu. 33-latek został zatrzymany przez kryminalnych z Bielan. Za kradzież portfeli z zawartością o wartości ponad 2000 złotych grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności
 Pod koniec miesiąca pokrzywdzona poprosiła sąsiada, którego znała z widzenia, o pomoc przy wniesieniu zakupów. Jacek M.  od razu zgodził się pomóc kobiecie, ale za wykonaną usługę sam wziął zapłatę w postaci portfela sąsiadki. Kobieta bardzo szybko zorientowała się że została okradziona i od razu powiadomiła policję.
Kryminalni z Bielan bardzo szybko ustalili kim jest mężczyzna, którego wizerunek został zarejestrowany przez kamery zainstalowane w bloku. Mężczyzna jest doskonale znany bielańskiej policji. Podczas gromadzenia materiału dowodowego wyszło na jaw, że to nie jedyna tego typu kradzież. 33-latek w marcu zabrał jeszcze trzem innym pokrzywdzonym portfele z pieniędzmi i dokumentami o łącznej wartości ponad 2000 złotych.
Wczoraj Jacek M. został zatrzymany. Dochodzeniowcy już przedstawili mu zarzuty za kradzieże cudzego mienia. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
ek/ksp