Policjanci z Woli ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawca wynajmował mieszkanie, a następnie za pośrednictwem portali internetowych, podając się za właściciela oferował je do wynajęcia, pobierając od klientów kaucję oraz pieniądze za czynsz. W taki sposób oszukał kilka osób. Podejrzany usłyszał osiem zarzutów oszustwa. Decyzją Sądu 23-latek trafił do aresztu na trzy miesiące.
 Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z wolskiej komendy wpadli na trop podejrzanego o liczne oszustwa dokonywane na terenie kilku dzielnic. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna za pośrednictwem portali internetowych, podając się za właściciela oferował do wynajęcia mieszkanie, które sam wynajmował, a następnie pobierał kaucję oraz pieniądze za czynsz. W taki sposób naraził pokrzywdzonych na straty wynoszące ponad 17.000 złotych.
Dzięki wnikliwej analizie zgłoszonych spraw, zabezpieczonych dokumentów oraz przesłuchań funkcjonariusze ustalili mężczyznę mogącego mieć związek ze sprawą. Michał B. został zatrzymany na terenie dzielnicy Włochy, gdy przebywał w wynajmowanym pokoju hotelowym. 23-latek trafił do policyjnej celi.
Policjanci dotarli do spraw, w których mężczyzna również zajmował się takim procederem na terenie innych dzielnic. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, 23-latek usłyszał łącznie osiem zarzutów dotyczących oszustwa. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował  wobec Michała B. areszt na okres trzech miesięcy.
ms/ij