CHINY: Zarabiali miliony dolarów na recyklingu używanych prezerwatyw i sprzedawaniu ich jako nowych

0

Władze chińskie rozbiły gang, który zarobił  7 milionów dolarów na recyklingu używanych prezerwatyw i produkcji podróbek. Sprzedano je jako nowe do hoteli i supermarketów.

Policja przejęła 500 000 skrzyń „odnowionych’ prezerwatyw Durex, wraz z fałszywymi markowymi pudełkami, w trzech chińskich prowincjach. Siedemnaście osób zostało aresztowanych w Hebei, Henan i Zhejiang po tym, jak policjanci zostali poinformowani, że lokalny biznesmen sprzedaje prezerwatywy za podejrzanie niskie ceny.

Warunki higieniczne w tych wioskach były bardzo złe, widzieliśmy prezerwatywy, które wytwarzali – mieszali prezerwatywy z olejem silikonowym w wiadrze – było to całkowicie poniżej oficjalnych standardów produkcji  – powiedział szef policji Cangnan Zheng Xidan.

Podróbki miały cienkie łaty i dziury – gang sprzedał je hurtowo za 14 centów za opakowanie.

Podrabianie kondonów, to wielki biznes w Chinach – od 2014 r. Przez sądy w Henan przechodziło ponad 10 podobnych spraw. Oskarżeni, którzy zostali uznani za winnych, otrzymali wyroki do czterech lat. W lutym policja przejęła dwa miliony fałszywych kondomów marki Durex i Okamoto w Yuncheng w sąsiedniej prowincji Shanxi.

W 2015 r. policja w Szanghaju zabezpieczyła trzy miliony prezerwatyw, o wartości 1,67 miliona dolarów, i stwierdziła, że ​​zawierają toksyczne metale. Prezerwatywy, które były sprzedawane pod popularnymi markami, w tym Durex, zostały wyprodukowane za jedyne 1 centa za sztukę.

eps

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ